Za czasów Gadu-Gadu ustawiało się statusy zawierające teksty lub tytuły piosenek z nadzieją, że TA OSOBA zrozumie, że to do niej. Teraz podobną funkcję mogą spełniać stories na social mediach. Zamiast jednak stawiać na to, że nasz crush się domyśli, sugerujemy podarowanie prezentu z cytatem na walentynkowej kartce albo po prostu zaznaczenie na okładce płyty numeru, który szczególnie powinien zwrócić uwagę. Sprawdźcie, jakie miłosne cytaty z piosenek pomogą zwrócić uwagę obiektów waszych westchnień.

 • Andrzej Zaucha – „Bądź moim natchnieniem”

„Bądź moim natchnieniem,
Że świat zmienię przeświadczeniem
Pięknym bądź, bo skąd mam je wziąć?
Zły czas unieważnij,
Daj blask mojej wyobraźni”

Stan zakochania sprawia, że czujemy się jakbyśmy mogli przenosić góry. Mamy więcej energii, humor nam dopisuje, więc szybciej możemy realizować plan dnia, tak żeby znaleźć w nim miejsce na kolejną randkę. Druga osoba daje nam motywacje do działania, a jak historia sztuki pokazuje, niejedna muza przyczyniła się do stworzenia wiekopomnego dzieła.

 

Winyloteka: Andrzej Zaucha Andrzej Zaucha

 

 • LemON – „Dużo Ciebie Mi”

„Jesteś jak ulubiona
Piosenka, co chodzi mi wciąż
Po głowie
No wciąż po głowie”

Igor Herbut udowadnia, że piosenki o miłości to jego specjalność. Ile razy mieliście tak, że po usłyszeniu utworu zespołu LemON nie mogliście się od niego uwolnić przez długi czas? Tracklista tego bandu to kopalnia cytatów o miłości. Czy z zauroczeniem nie jest tak samo? Staramy się skupić na swoich sprawach, ale cały czas w głowie pojawia się myśl o wybrance lub wybranku serca.

 

Piatka LemON

 

 • Vito Bambino – „Nudy”     

„Chciałbym niechcący przypadkiem Cię spotkać na mieście
Mieć dobrą odpowiedź gdy spytasz kim jestem
Najpierw opowiem o mnie co najlepsze
O tym że jak kocham to kocham na wiecznie”

Początki znajomości są w pewnym stopniu jak teatr, każdy chce przedstawić najlepszą wersję siebie, stara się, czaruje. Wszystko po to, by zaskarbić sobie sympatię swojego obiektu westchnień. Czy to źle? Nie, ale uważajcie też na czerwone flagi.

 

Pracownia Vito Bambino

 

 • Błażej Król – „Pewne Kwiaty”

„Patrz jak iskra tańczy w mroku
Ciszej, nie wystraszmy jej
Tańcz jak iskra w moim oku
Tańcz, a ja nie przestanę więcej chciеć”

Romantyczne wieczory w świetle świec to zawsze dobry pomysł. Jeśli dołączymy do tego odpowiednią muzykę, ciało samo będzie rwać się do tańca, a przecież wspólne piruety na parkiecie to jedna z najintymniejszych rzeczy.

 

W każdym (polskim) domu Błażej Król

 

 • Daria Zawiałow – „Malinowy Chruśniak”

„Zjedzmy malin garść
Można się w nich kłaść
Chcę rozebrać Ciebie z twych nieprzyjemności
Każdą cząstkę Ciebie brać”

Wyznawanie uczuć za pomocą poezji może się wydawać niektórym zbyt poważne, ale nawiązanie w piosence do utworu literackiego zawsze wychodzi na plus, zwłaszcza jeśli jest to jeden z najpiękniejszych polskich erotyków. Taki cytat o miłości sprawdzi się do skomponowania DM'a albo do wpisania na bilecik dołączony do bukietu kwiatów.

 

A Kysz! edycja deluxe Daria Zawiałow

 

 • Mrozu, Ras – „Bez Świadków”

„Proszę powiedz mi
Jak mam z tobą tańczyć do melodii tej
Ty wiesz
Proszę prowadź mnie”

Poznając drugą osobę chcemy wiedzieć o niej wszystko, co lubi, jakie ma plany, co sprawia jej przyjemność. Pragniemy, by prowadziła nas ścieżką swojego życia, abyśmy mogli nauczyć się, jak jej towarzyszyć w najpełniejszym tego słowa znaczeniu. Miłosny cytat z ulubionej piosenki waszej sympatii będzie pięknym preludium do nawiązania relacji.

 

Złote bloki Mrozu

 

 • Harry Styles –  „Late Night Talking”

„We've been doin' all this late night talkin'
'Bout anythin' you want until the mornin'
Now you're in my life
I can't get you off my mind”

Wyznawanie uczuć w przypadku międzynarodowych par najczęściej odbywa się za pomocą angielskiego. A może wolicie sięgnąć po miłosny cytat w języku Szekspira, bo wydaje się wam mniej dosłowny? Na pomoc przychodzi Harry Styles, śpiewający o wszystkich bezsennych nocach spędzonych na rozmowach, które ciężko zakończyć, bo każda minuta z ukochaną jest na wagę złota, zwłaszcza w tych pierwszych etapach znajomości.

 

Harry's House Harry Styles

 

 • Niemen – „Mów do mnie jeszcze”

„Mów do mnie jeszcze
Za taką rozmową tęskniłem lata,
Każde Twoje słowo
Słodkie w mem sercu wywołuje dreszcze
Mów do mnie jeszcze”

Po różnych (niekoniecznie dobrych) doświadczeniach miłosnych, nasza nadzieja na spotkanie wyjątkowej osoby spada prawie do zera – do czasu, aż trafimy na kogoś, kto odwzajemni uczucia. Wtedy mamy wrażenie, że na taki obrót spraw czekaliśmy od lat, a teraz w końcu nasze serce może się prawdziwie radować.

 

Niemen Enigmatic Czesław Niemen

 

 • Maanam – „Po prostu bądź”

„W zuchwałej chwili pożądania
Nadałam tobie takie imię
Że znajdę cię na końcu świata
I już się z tobą nie rozminę”

Nikt nie pisał o miłości w taki sposób jak Kora. Którykolwiek jej utwór wybierzecie na wyznanie miłosne, to będzie strzał w dziesiątkę. Z piosenek tej legendarnej artyski można wybrać bardzo wiele miłosnych cytatów. Intymność, szczerość i bezwarunkowe uczucie, kto o tym nie marzy?

 

Łóżko Maanam

 

 • Natalia Szroeder, Ralph Kaminski – „Przypływy”

„Z prądem przypłynąłeś do mnie zatrzęsieniem
Krąży we mnie teraz wszystko dokąd nie wiem
Czy to normalne jest by z dnia na dzień
Oszaleć tak”

Czy dopadła was kiedyś strzała Amora? Miłość od pierwszego wejrzenia, pierwszych zdań rozmowy i pierwszego dotyku? Wrażenie, że znacie tę osobę od lat i ciepło przeszywające całe ciało? Choć brzmi to bardzo filmowo, to takie historie się zdarzają, o czym śpiewa również Natalia z Ralphem.

 

Pogłos Natalia Szroeder

 

Mamy nadzieję, że powyższe cytaty o miłości z wybranych przez nas piosenek sprawią, że uda wam się w końcu zawrócić w głowie wybrankom serca. Po więcej inspiracji muzycznych zaprasamy do działu Słucham.