empik   Bonarka, Kraków, ul. Kamieńskiego 11

KUBUŚ PUCHATEK I WYPRAWA W KOSMOS - WARSZTATY

1 kwietnia, godz. 11:00 -12:30

Uruchamiamy wyobraźnię i piszemy dalsze przygody Kubusia. Kogo spotka? Jakie niespodzianki go czekają? O tym zadecydują sami uczestnicy warsztatów. Użyjemy artystycznej techniki kolażu, aby zrealizować własny komiks fantastyczny. Każdy z uczestników warsztatów przygotuje jeden arkusz komiksu z wymyśloną przez siebie historią. Dla ułatwienia posłużymy się również przygotowanymi szablonami postaci. Warsztaty przeznaczone są dla osób od 6 roku. Rezerwacja miejsc: tel. 603 114 165.

 

PAMIĘTNIK KUBUSIA PUCHATKA

2 kwietnia, godz. 11:30

Pamiętnik to wyjątkowa forma literacka, która pozwala na opisywane wydarzenia spojrzeć krytycznie i z dystansem. W ramach proponowanych warsztatów ze scrapbookingu, zrobimy ozdobny pamiętnik Kubusia Puchatka, wykorzystując do tego cytaty z książki, w której Kubuś jest głównym bohaterem oraz opatrując je własnym komentarzem. Warsztaty przeznaczone są dla osób od 6 roku. Rezerwacja miejsc: tel. 603 114 165.

 

MICHAŁ RUSINEK

2 kwietnia, godz. 13:00 

Michał Rusinek jest autorem znanym zarówno starszym jak i młodszym czytelnikom. Tym razem podjął się roli tłumacza „Nowych przygód Kubusia Puchatka” (Znak). Książka ta, to oficjalna kontynuacja klasycznych opowiadań A.A. Milne’a, napisana przez współczesnych pisarzy dla dzieci oraz opatrzona ilustracjami w stylu E.H. Sheparda. W trakcie spotkania Michał Rusinek przeczyta fragmenty książki, a także zaproponuje literackie zabawy z bohaterami książki.

Spotkanie odbędzie się w ramach Festiwalu Książki Dziecięcej Przecinek i Kropka.

 

PRZECINEK I KROPKA – WARSZTATY

8 kwietnia, godz. 14:30-15:30

Książki są fajne i kropka! Ale czy wiecie jak powstają? Albo czy zawsze wyglądały tak, jak obecnie? Od czego zaczęła się przygoda z pisaniem? Zapraszamy dzieci na niezwykłą podróż po świecie, w którym książka to nie tylko stronice wypełnione tekstem i ilustracjami, ale przede wszystkim wspaniała przygoda. Podczas warsztatów będą również zabawy, niespodzianka na zakończenie oraz prezent dla każdego z uczestników. Warsztaty przeznaczone dla dzieci w wieku 5-8 lat.

WOKÓŁ MITÓW GRECKICH

8 kwietnia, godz. 15:30

Podczas zajęć zapoznamy się ze światem mitologii. Będziemy czytać fragmenty książki „Mity greckie dla dzieci” Grzegorza Kasdepke. Wspólnie przygotujemy scenę i postaci znane z mitów, a na koniec wystawimy wybrany mit w formie przedstawienia.

 

ZAKŁADKA DO KSIĄŻKI

9 kwietnia, godz. 12:30 – 13.00

Zapraszamy do przygotowania zakładki do książki metodą kolażu oraz scrapbookingu. Będziemy malować, odbijać, kleić, pisać i wymyślać własne dekoracje, tworząc przedmiot nie tylko praktyczny, ale i bardzo osobisty. Warsztaty przeznaczone są dla osób od 6 roku. Rezerwacja miejsc: tel. 603 114 165

 

BOLEK I LOLEK - WARSZTATY

9 kwietnia, godz. 14:30 – 16:00

Warsztaty wokół książki „Bolek i Lolek zwiedzają Polskę”.  Wraz z autorką Zuzanną Kiełbasińską i ilustratorką Anną Nowacką młodzi czytelnicy odwiedzą najpiękniejsze miejsca z wielkiej podróży Bolka i Lolka po Polsce. W książkach ukryte jest wiele historii, te najciekawsze odszukać można „między wierszami”. Zapraszamy do wspólnej zabawy w tworzenie opowieści, a także ćwiczeń z spostrzegawczości.

KUBUŚ PUCHATEK

Empik i Wydawnictwo Znak zaprasza do wspólnej zabawy z bohaterami Stumilowego Lasu. Na najmłodszych będą czekać quizy, rebusy i kolorowanki. Będzie można zrobić zdjęcie z Kubusiem, Prosiaczkiem, Tygryskiem i Kłapouchym.