Jako dziecko wzięła udział w ponad 30 konkursach talentów

W pierwszym wystartowała mając siedem lat. Zaśpiewała „Imagine” Johna Lennona i pokonała kilkanaście 15- i 16-latek. Dostała owację na stojąco.
 

Jej największą inspiracją był Michael Jackson

Beyonce w wielu wywiadach podkreślała, że to właśnie dzięki Michaelowi Jacksonowi w wieku 5 lat zdała sobie sprawę, że chce rozwijać się artystycznie. Kiedy w 2006 roku wręczała mu nagrodę za całokształt twórczości na gali American Music Awards, wyznała: „Gdyby nie Michael Jackson, nigdy nie zaistniałabym na scenie”.


 

Beyonce uwielbia być w trasie, bo dzięki temu… może leniuchować

Jak wyznała w jednym z wywiadów, będąc w trasie może „spać do 13, czytać książki i oglądać kreskówki, czy po prostu zwiedzać ciekawe miejsca”. Wieczorem zaś wychodzi na scenę i daje z siebie wszystko.
 

Nagrywa każdy swój występ

Beyonce nagrywa wszystkie swoje występy i zwraca uwagę na pracę całej swojej ekipy: zespołu, chórzystek, tancerek, a nawet kamerzystów. Swoje spostrzeżenia zapisuje i następnego ranka przekazuje wszystkim zainteresowanym.
 

Na scenie towarzyszą jej same kobiety

Zespół, który gra z Beyonce na żywo, nazywa się Suga Mama i składa się z dziesięciu kobiet; towarzyszy im kilka chórzystek. Występują w tym składzie od ponad 10 lat. „Chciałam, żeby na scenie pojawiały się ze mną różne kobiety grające na różnych instrumentach” – tłumaczyła małemu chłopcu podczas wizyty na oddziale onkologicznym w Singapurze. „Mam nadzieję, że zainspiruję w ten sposób dziewczynki na całym świecie do grania na różnych instrumentach”.
 


Dopieszcza swoich fanów

Beyonce znana jest ze swojego bliskiego związku z fanami, nazywającymi samych siebie „The Beyhive”. Przed koncertami organizuje liczne „meet and greet”, podczas których pozuje do zdjęć i filmików, a także spełnia marzenia swoich wielbicieli. W 2013 roku, na prośbę fundacji Make-A-Wish, podczas jednego z koncertów podeszła do chorej na nowotwór dziewczynki i zaśpiewała hit Destiny’s Child, „Survivor”, tylko dla niej.
 

Wystąpiła dla libijskiego dyktatora i… oddała pieniądze na cele charytatywne

Beyonce znalazła się wśród wielu artystów, którzy zgodzili się na prywatny, bardzo dobrze płatny występ w pałacu Muammara Kadafiego, obalonego dziś libijskiego dyktatora. Piosenkarka przekazała jednak całe honorarium na rzecz organizacji Clinton Bush Haiti Fund, zajmującej się pomocą poszkodowanym w trakcie trzęsienia ziemi na Haiti w 2010 roku.
 

Króluje na festiwalach…

W 2011 roku stała się pierwszą w historii kultowego festiwalu w Glastonbury kobietą, która była jego samodzielnym headlinerem. Jej tegoroczny występ na Coachelli już nazywany jest kultowym.


 

… i listach najbogatszych artystów

Beyonce i Jay-Z nie bez powodu nazywani są najbardziej wpływową „power couple” na świecie. W 2017 ogłoszono oficjalnie, że wartość ich wspólnego majątku przekroczyła już miliard dolarów. Podczas pierwszej części On The Run Tour w 2014 roku zarobili razem ponad 200 milionów dolarów; teraz szacuje się, że tegoroczna edycja trasy przynieść im może nawet dwukrotnie wyższe zyski.
 

Jej majątek rośnie z minuty na minutę - dosłownie

W 2010 roku Knowles okrzyknięta została „najlepiej opłacaną za minutę artystką świata” – po tym, jak za pięciominutowy występ sylwestrowy na wyspie St. Bart’s zarobiła… 1,25 miliona dolarów, czyli 250 tysięcy za jedną minutę.

 

Najnowszą płytę zaskakującego duetu Beyonce i Jay-a Z można już kupować w przedsprzedaży na empik.com. Ten album był już słynny na długo, zanim się ukazał! Plotki o wspólnej płycie Królowej Popu i Króla Hip-Hopu krążyły od kiedy Beyonce i Jay-Z wyruszyli na wspólną trasę koncertową w 2014 oku. I gdy nawet najwytrwalsi fani przestali wierzyć, że usłyszą ich wspólną płytę… podczas pewnego czerwcowego koncertu na stadionie Wembley w Londynie para ogłosiła, że właśnie wydaje płytę "Everything Is Love" jako The Carters.