Marek Krajewski na Targach Książki Empiku!

 

Zapraszamy na spotkanie z Markiem Krajewskim, autorem książki „Słowo honoru” (Wydawnictwo Znak). Rozmowę poprowadzi Justyna Dżbik-Kluge. W trakcie wydarzenia możliwe będzie zadawanie pytań w komentarzach pod streamingiem. Transmisja ze spotkania będzie dostępna na Facebook.com/empikcom. Spotkanie będzie tłumaczone na język migowy.

 

Brutalna gra o wszystko. Honor albo śmierć! 

 

Lwów 1938. Europa na krawędzi wojny. W Rzeczypospolitej trwa bezlitosna walka o wpływy. Czy możliwy jest sojusz z Niemcami? Edward „Łyssy” Popielski podejmuje decyzję, która na zawsze zaważy na losach jego, jego najbliższych i Rzeczypospolitej. 

 

Kraków 1942. W więzieniu na Montelupich o życie walczy dwóch polskich oficerów. Łączy ich dane przed wojną słowo honoru. Czy opuszczą mury hitlerowskiej katowni? 

 

Wrocław 1956. Do władzy dochodzi Gomułka. W szeregach funkcjonariuszy Służby Bezpieczeństwa poruszenie: na jaw wychodzą zadawnione tajemnice i układy. Jaki wpływ na nową rzeczywistość ma starzejący się oficer przedwojennego polskiego wywiadu i decyzja, którą podjął przed laty?

 

Mistrzowska powieść szpiegowska, w której Marek Krajewski odkrywa mniej znane karty z historii służb specjalnych II Rzeczypospolitej i PRL.

 

Marek Krajewski to wielokrotnie nagradzany autor. Zdobył Paszport Polityki (2005), Nagrodę Księgarzy „Witryna” za najlepszą książkę 2005 roku oraz Nagrodę Wielkiego Kalibru dla najlepszej powieści kryminalnej 2003. Wkład Krajewskiego w promocję miasta Wrocław w jego twórczości został uhonorowany w czerwcu 2008 roku, gdy pisarz został wybrany Ambasadorem Wrocławia. W 2015 roku autor został odznaczony Srebrnym Medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”. Zdobył niemiecką Nagrodę im. Georga Dehio za twórczość literacką (2016). W 2019 odznaczony przez Prezydenta Andrzeja Dudę Medalem Stulecia Odzyskanej Niepodległości. W 2023 roku otrzymał Złotą Odznaką Honorową Wrocławia i tytułem Honorowego Obywatela Wrocławia.

 

Książka jest dostępna na Empik.com: 

https://www.empik.com/slowo-honoru-krajewski-marek,p1470228998,ksiazka-p 

 

Zapraszamy na wiosenne Targi Książki Empiku, odbywające się w dniach 15-28 maja na www.empik.com/targi-ksiazki, a także we wszystkich salonach Empik. Czekają na Ciebie premiery, spotkania z autorami, a także liczne promocje.

 

Partnerem Targów Książki Empiku jest DPD.

Do dobrej książki polecamy kawę Wild Drop, dostępną w Empiku.

 

___
Targi Książki Empiku

15-28 maja 2024

www.empik.com/targi-ksiazki

Organizator: Empik

Partnerzy: DPD, Wild Drop