Joanna Kuciel-Frydryszak na Targach Książki Empiku!

 

Zapraszamy na spotkanie z Joanną Kuciel-Frydryszak, autorką książki „Chłopki. Opowieść o naszych babkach” (Wydawnictwo Marginesy). Rozmowę poprowadzi Justyna Dżbik-Kluge. W trakcie wydarzenia możliwe będzie zadawanie pytań w komentarzach pod streamingiem. Transmisja ze spotkania będzie dostępna na Facebook.com/empikcom. Spotkanie będzie tłumaczone na język migowy.

 

Reportaż Joanny Kuciel-Frydryszak zdobył statuetki w aż dwóch kategoriach Bestsellerów Empiku 2023, w kategoriach Literatura faktu oraz Audiobook (w interpretacji Marii Peszek). Spotkanie odbędzie się w pierwszą rocznicę wydania bestsellerowych “Chłopek”, które sprzedały się w ponad 160 tysiącach egzemplarzy. Książka była dodrukowywana aż 12 razy!  

 

Autorka Służących do wszystkiego wraca do tematu wiejskich kobiet, ale tym razem to opowieść zza drugiej strony drzwi chłopskiej chałupy. Podczas, gdy Maryśki i Kaśki wyruszają do miast, by usługiwać w pańskich domach, na wsiach zostają ich siostry i matki: harujące od świtu do nocy gospodynie, folwarczne wyrobnice, mamki, dziewki pracujące w bogatszych gospodarstwach. Marzące o własnym łóżku, butach, szkole i o zostaniu panią. Modlące się o posag, byle „nie wyjść za dziada” i nie zostać wydane za morgi. Dzielące na czworo zapałki, by wyżywić rodzinę. Często analfabetki, bo „babom szkoły nie potrzeba”.

 

Joanna Kuciel-Frydryszak daje wiejskim kobietom głos, by opowiedziały o swoim życiu: codziennym znoju, lękach i marzeniach. Ta mocna, głęboko dotykająca lektura pokazuje siłę kobiet, ich bezgraniczne oddanie rodzinie, ale też pragnienie zmiany i nierówną walkę o siebie w patriarchalnym społeczeństwie.

 

Książka jest dostępna na Empik.com: 

https://www.empik.com/chlopki-opowiesc-o-naszych-babkach-kuciel-frydryszak-joanna,p1370811490,ksiazka-p  

 

Zapraszamy na wiosenne Targi Książki Empiku, odbywające się w dniach 15-28 maja na www.empik.com/targi-ksiazki, a także we wszystkich salonach Empik. Czekają na Ciebie premiery, spotkania z autorami, a także liczne promocje.

 

Partnerem Targów Książki Empiku jest DPD.

Do dobrej książki polecamy kawę Wild Drop, dostępną w Empiku.

 

___
Targi Książki Empiku

15-28 maja 2024

www.empik.com/targi-ksiazki

Organizator: Empik

Partnerzy: DPD, Wild Drop