Spis treści:

Wybór odpowiedniej myszki do grania nie jest sprawą prostą. Konsolowi gracze mają bardzo łatwo, ponieważ każda licząca się platforma posiada swoje dedykowane gamepady. W przypadku komputerów PC na rynku znajdziemy multum klawiatur i myszy do grania. Nie każdy model nadaje się do wszystkich gatunków gier, a przynajmniej nie pozwoli wycisnąć maksimum z rozgrywki. Dlatego zebraliśmy kilka akcesoriów, które są dedykowane do konkretnych celów i pozwolą rozwinąć skrzydła graczom.

Ranking najlepszych myszek gamingowych 2024

Z naszego rankingu myszy gamingowych dowiesz się po jakie modele sięgnąć. Ewentualnie będziesz mieć świetny punkt wyjścia do własnych poszukiwań. Każdy z przedstawionych modeli posiada cechy przydatne w gamingu, ale nie ograniczyliśmy się tylko do modeli z górnej półki o turniejowym potencjale. W zestawieniu znajdziecie także bardziej casualowe modele do okazjonalnego cieszenia się cyfrową rozgrywką.

 1. Delux M618XSD – pionowa myszka gamingowa  

Na początek naszego zestawienia myszka bardzo niekonwencjonalna. Delux M618XSD reprezentuje rodzaj myszy pionowych, czyli kontrolerów o przestawionej osi przycisków. Taki rodzaj myszek sprawia, że dłoń w czasie pracy jest ułożona naturalniej względem całej ręki. Dzięki temu użytkownik odczuwa mniejsze zmęczenie. Prezentowane akcesorium nie jest stricte gamingowym urządzeniem, ale producent zadbał o cechy pozwalające wykorzystać mysz w wirtualnej rozrywce.

 

Delux Bezprzewodowa mysz pionowa BT+2.4G RGB

 

Użytkownik może m.in. przełączać rozdzielczość sensora w 5 poziomach do wartości 4000 dpi. Mysz może się łączyć z komputerem na trzy sposoby, za pośrednictwem łączności Bluetooth, odbiornika 2,4 G i poprzez przewód USB. Dużą zaletą jest ekran OLED wyświetlający parametry pracy. Gracze docenią też efektowne podświetlenie umieszczone w obudowie.

 1. CORSAIR Pro M65 – najlepsza myszka do drag click

Kolejna propozycja to CORSAIR Pro M65, czyli myszka od podstaw zaprojektowana do gamingu. Przede wszystkim konstrukcja przycisków pozwala na wykonywanie tzw. drag click. Ta technika pozwala na zwiększenie liczby przyciśnięć na sekundę poprzez sprawne ślizganie zgiętego palca po przycisku myszy.

 

Mysz CORSAIR Pro M65, 12000 DPI Corsair

 

Oprócz tego na pokładzie znajdziemy 8 programowalnych przycisków, podświetlenie RGB i sensor optyczny o czułości do 12000 dpi z możliwością regulacji w locie. Na szczególną uwagę zasługuje jednak system regulacji środka ciężkości, który zmieniamy nastawiając specjalne elementy na spodzie gryzonia. Ślizgacze o niskim współczynniku tarcia gwarantują płynne i precyzyjne ruchy. Mysz łączy się z komputerem za pośrednictwem przewodu ze złączem USB.

 1. Razer Basilisk X Hyperspeed – dobra bezprzewodowa myszka gamingowa

Rozwój technologii sprawił, że myszy gamingowe mogą również korzystać z łączności bezprzewodowej. Szczególnie jeżeli mówimy o użytku domowym. Razer Basilisk X Hyperspeed jest przykładem myszki, która oferuje świetne parametry i łączy się z komputerem za pośrednictwem modułu Bluetooth.

 

Mysz gamingowa Razer Basilisk X Hyperspeed Razer

 

„Gryzoń” został wyposażony w sensor optyczny o maksymalnej rozdzielczości 16000 dpi, co pozwala na dostosowanie go do każdej formy rozgrywki. Użytkownicy skorzystają z 6 programowalnych przycisków, a profile można zapisać we wbudowanej pamięci. W ten sposób mysz po podłączeniu do każdego komputera będzie gotowa do działania według preferencji właściciela. Całość dopełniają wydajne przełączniki o żywotności 50 milionów kliknięć.

 1. Razer Basilisk Ultimate & Mouse Dock – najdroższa myszka gamingowa z rankingu

Razer Basilisk Ultimate & Mouse Dock jest kwintesencją gamingowej myszy. Producent postawił na hybrydową łączność, czyli kontroler może współpracować z komputerem zarówno bezprzewodowo za pośrednictwem interfejsu 2,4 GHz, jak i przewodowo przez złącze USB. W obudowie umieszczono sensor optyczny osiągający rozdzielczość 20000 dpi, nad którym gracz ma kontrolę w locie.

 

Mysz RAZER Basilisk Ultimate & Mouse Dock Razer

 

W rozbudowanych grach można wykorzystać aż 11 programowalnych przycisków. Wbudowany akumulator pozwala na toczenie rozgrywki przez ok. 100 godzin. Nie zabrakło efektownego podświetlenia z różnymi strefami wchodzącego w skład środowiska Razer Chroma. W zestawie z myszą znajduje się nanoodbiornik radiowy oraz stacja dokująca dbająca o poziom naładowania gryzonia.

 1. Pulsar X2 Mini Wireless Green Limited Founder'S Edition – mała i poręczna myszka do grania

Pulsar X2 Mini Wireless Green Limited Founder'S Edition jest propozycją dla graczy często zabierających swojego laptopa gamingowego w podróż. Mała, symetryczna myszka doskonale nadaje się do transportu.

 

Mysz Pulsar X2 Mini Wireless Green Limited Founder'S Edition Pulsar

 

Mimo iż ten model przypomina urządzenie biurowe to swoimi parametrami oferuje precyzję sterowania w grach. Sensor PMW3395 oferuje wysoką rozdzielczość 26000 dpi, którą można regulować od poziomu 50 dpi. Gryzoń może się pochwalić przyspieszeniem 50G oraz prędkością śledzenia wynoszącą do 650IPS. Prezentowana wersja limitowana jest dostępna w zestawie z dodatkowymi ślizgaczami Corepad oraz szklanymi Puperglide.

 1. LEXIP PU94 3D – najlepsza myszka gamingowa do 300 zł

LEXIP PU94 3D jest myszką do grania wyposażoną w sensor laserowy o maksymalnej rozdzielczości 12000 dpi. Producent chwali się, że wraz z precyzyjnym sensorem w parze idą specjalne ceramiczne ślizgacze zapewniające minimalne tarcie w trakcie ruchu. Producent zastosował ciekawe rozwiązanie, jakim jest gałka analogowa pod kciukiem. Pozwala ona na dodatkowe możliwości kontroli w niektórych grach.

 

Mysz LEXIP PU94 3D, 12000 DPI Lexip

 

Oprócz tego na pokładzie znajdziemy 6 programowalnych przycisków. Warto nadmienić, że mysz zdobyła nagrody za projekt targów CES oraz nagrodę Germany Design Award Special 2019. Gryzoń wykorzystuje do łączności z komputerem przewód z wtykiem USB.

 1. Lamzu Atlantis Wireless Charcoal Black– lekka myszka dla graczy

Gracze szukający lekkiej i minimalistycznej myszki mogą zwrócić swoją uwagę na model Lamzu Atlantis Wireless Charcoal Black. Ta bezprzewodowa myszka gamingowa może się pochwalić wagą zaledwie 55 g. Symetryczny kształt sprawia, że z urządzenia mogą korzystać zarówno prawo-, jak i leworęczni użytkownicy.

 

Mysz Lamzu Atlantis Wireless Charcoal Black Lamzu

 

Dzięki niskiej masie kontroler doskonale spisze się w grach wymagających bardzo dynamicznych ruchów kontrolerem. Producent postawił na sensor optyczny o maksymalnej rozdzielczości 26000 dpi i przełączniki Huano Blue Shell Pink Dot o żywotności aż 80 milionów godzin. Na pokładzie zagościło 6 programowalnych przycisków. Wbudowany akumulator ma zapewniać ok. 70 godzin nieprzerwanej pracy.

 1. TRUST GXT 117 Strike – najlepsza myszka do grania do 100 zł

Nie każdy potrzebuje myszki gamingowej z górnej półki. Modele budżetowe pozwalają znacząco poprawić sterowanie w grach i jedynie profesjonalni gracze odczują poważne różnice w możliwościach. TRUST GXT 117 Strike jest bardzo dobrą reprezentantką myszek gamingowych w cenie poniżej 100 zł. Optyczny sensor pracuje w trzech trybach przełączanych w locie: 600 dpi, 1000 dpi i 1400 dpi.

 

Mysz dla graczy TRUST GXT 117 Strike, 1400 DPI Trust

 

Symetryczna obudowa pozwala na korzystanie z gryzonia przez oburęcznych użytkowników. Kontroler łączy się z komputerem za pośrednictwem radiowego odbiornika znajdującego się w zestawie. Ten przy przenoszeniu urządzenia można przechować w obudowie myszki. Gracze docenią design współgrający z podświetleniem RGB, które przebija się przez szczeliny w górnej części obudowy, co daje imponujący efekt.

 1. LOGITECH G502 X Plus – myszka profilowana dla zapalonych gamerów

LOGITECH G502 X Plus jest kolejną propozycją dla wymagających graczy poszukujących zaawansowanego kontrolera. Na pierwszy rzut oka widać, że projektanci przywiązali dużą wagę do wyglądu i profilowania obudowy w taki sposób, aby gracz mógł cieszyć się długą rozgrywką bez zmęczenia.

 

Mysz gamingowa LOGITECH G502 X Plus 910-006162 Logitech

 

Konstrukcja wykorzystuje nowoczesne przełączniki Lightforce oraz sensor optyczny HERO osiągający rozdzielczość 25600 dpi. Użytkownik ma dostęp do płynnej regulacji czułości sensora. W obudowie udało się zmieścić aż 13 programowalnych przycisków. Mysz wspiera technologię powerplay, co oznacza że po zakupie specjalnej podkładki może być ładowana bezprzewodowo w czasie grania. Wbudowana bateria pozwala na grę przez 120 godzin lub 37 godzin z włączonym, efektownym podświetleniem RGB.

 1. FURY Brawler NFU-1198 – tania myszka gamingowa do 50 zł

Na koniec naszego rankingu myszek do grania znalazła się propozycja budżetowa, czyli model FURY Brawler NFU-1198. Ten gryzoń może się pochwalić agresywnym designem, efektownym podświetleniem i oczywiście parametrami, które docenią początkowi i okazjonalni gracze.

 

Mysz dla graczy FURY Brawler NFU-1198, 1600 DPI FURY

 

W myszy znalazł się sensor optyczny, który może być regulowany dedykowanym przyciskiem w zakresie 800 dpi, 1200 dpi i 1600 dpi. Obudowa otrzymała boczne panele z gumową powłoką, co zapewnia pewny chwyt podczas rozgrywki. Warto nadmienić, że podświetlenie działa w 8 kolorach i pełni nie tylko funkcję stylistyczną. Barwa grafiki na górnym panelu zmienia się w zależności od trybu rozdzielczości sensora.

Jaką myszkę dla gracza wybrać?

Wybierając myszkę dla graczy należy zwrócić uwagę na kilka istotnych aspektów. Nie każdy „gryzoń” nadaje się bowiem do dynamicznej rozgrywki. Wśród najważniejszych cech znajdują się:

 • Czułość sensora – głównym parametrem myszek gamingowych jest rozdzielczość czujnika podawana w dpi. Przyjęło się, że im wyższa rozdzielczość tym większe możliwości dostosowania kontrolera do gier. W zupełności wystarczającym parametrem będzie wartość 2000 dpi, ponieważ w szczególności w grach FPS zbyt duża czułość przekłada się na wysoką nerwowość ruchów.
 • Regulacja czułości – dobra mysz gamingowa posiada możliwość zmiany rozdzielczości sensora w locie. Może się to odbywać za pośrednictwem przycisku lub rolki, co daje płynną regulację bądź skokową między predefiniowanymi parametrami.  
 • Czas reakcji – myszy gamingowe zazwyczaj cechują się czasem reakcji na poziomie 1 ms. Jest to ważne szczególnie w przypadku dynamicznych gier sieciowych. W rozgrywce solo czas reakcji może wynosić nawet 4 ms. Powyżej tej wartości gracz odczuwa wyraźne opóźnienie.
  Kształt i masa myszy – Myszka gamingowa powinna posiadać ergonomiczny kształt zapewniający komfort podczas długiej rozgrywki. Część modeli posiada wymienne panele pozwalające dopasowywać konstrukcję do konkretnej dłoni. W przypadku gier FPS masa myszy powinna być możliwie najniższa. W niektórych akcesoriach znajdziemy system regulacji masy poprzez dokładanie ciężarków.
 • Ilość programowalnych przycisków – dodatkowe przyciski w obudowie, którym można przypisać funkcje z gier pozwalają na usprawnienie rozgrywki.
   

Wybierając myszkę dla graczy można również zwrócić uwagę na takie elementy, jak podświetlenie, rodzaj połączenia, czy technologia sensora. Jednak te elementy posiadają znacznie mniejsze znaczenie niż może się wydawać. Najważniejsze są parametry wpływające bezpośrednio na kontrolę rozgrywki.

Korzystając z naszego rankingu myszy do grania możesz wybrać konkretny model lub potraktować go jako punkt wyjściowy do poszukiwań. Asortyment akcesoriów gamingowych jest bardzo szeroki i każdy znajdzie sprzęty dopasowane do swoich potrzeb.

Po więcej porad dotyczących sprzętu gamingowego zapraszamy do działu Gram.

Zdjęcie okładkowe: shutterstock