/

Kalendarze adwentowe 2023/2024

Filtruj
Kategorie
Empik Premium
Sprzedawca
  • więcej
Dla kogo
Marka
  • więcej
Seria
  • więcej
Licencja
  • więcej
Materiał
  • więcej
Kolor
Dostępność
Ocena
Cena (od-do)

Kalendarze adwentowe 2023

Otwieranie kalendarza adwentowego to długa tradycja, która została zapoczątkowana w Hamburgu w 1902 roku i jest znana na całym świecie, szczególnie w rodzinach chrześcijańskich. Kalendarz adwentowy służy do odliczania dni od pierwszego dnia adwentu do Wigilii Bożego Narodzenia. Niegdyś używano do tego 24 świec, kredą rysowano kreski na drzwiach domów lub wkładano po jednym źdźble do szopki. We współczesnych tego typu terminarzach można znaleźć zarówno słodycze, zabawki, jak i kosmetyki.

Historia kalendarza adwentowego

Historia powstania słodkiego kalendarza adwentowego dla dzieci związana jest z drukarzem Gerhardem Langiem. Jako dziecko wciąż dopytywał swoją matkę, kiedy nastąpi Boże Narodzenie. Zniecierpliwiona kobieta narysowała na kartonie 24 cyfry i doszyła do nich kieszonki, w których umieściła biszkopty. Chłopiec mógł zjadać jedno ciastko dziennie, dzięki czemu wiedział ile dni pozostało.

W 1930 roku dorosły już Gerhard rozpoczął produkcję kalendarzy adwentowych z czekoladkami w środku. Takie terminarze od lat umilają oczekiwanie najmłodszym domownikom i szybko wprawią ich w radosny, świąteczny nastrój. 

Od kiedy nastąpiła komercjalizacja kalendarza adwentowego, powstało wiele nowych wersji, które jednak wciąż zachowują jego prawdziwy cel, a mianowicie odliczanie do świąt i dzielenia się prezentami, tworzenie bożonarodzeniowej atmosfery oraz czynne uczestniczenie w adwencie.

Jedną z najpopularniejszych wersji jest ta z otwieranymi okienkami i obrazkami najpiękniejszych szopek. Często pojawiały się również kalendarze ręcznie malowane przez wybitnych artystów. Jednym z najnowszych trendów jest kalendarz adwentowy z herbatą lub kawą, który każdego dnia pozwoli cieszyć się zupełnie innym smakiem.

Kalendarze adwentowe z kosmetykami

W kosmetycznych kalendarzach adwentowych można znaleźć wiele nietypowych produktów. Pojawia się w nich mnóstwo nowości, produktów limitowanych lub bestsellerów znanych marek. Otwierając jedno okienko dziennie, każdego dnia można uzupełnić swoją kosmetyczkę o zupełnie inny kosmetyk. Robienie makijażu stanie się przyjemnością, wzbogaconą o szereg świątecznych niespodzianek. Kalendarze adwentowe często oprócz kosmetyków zawierają również kilka przydatnych akcesoriów, które będą uzupełnieniem kosmetyczki.  

Kalendarze adwentowe dla mężczyzn

Nie tylko kobiety troszczą się o codzienną pielęgnację. Męska cera również potrzebuje uwagi. Kosmetyczny kalendarz adwentowy dla mężczyzny może okazać się praktycznym pomocnikiem w czasie codziennej higieny. Można znaleźć w nim zarówno takie kosmetyki, jak balsam po goleniu, krem do ciała, żel pod prysznic, krem do rąk, sól do kąpieli, jak i gadżety w postaci grzebienia, nożyczek, czy szczotki do włosków. Z kolei kalendarze adwentowe z narzędziami mogą stać się ciekawym uzupełnieniem warsztatu.

Kalendarze adwentowe dla dzieci

Najmłodsi członkowie rodziny są zazwyczaj największymi łasuchami, dlatego kalendarze adwentowe ze słodyczami najczęściej kierowane są właśnie do nich. Kalendarze adwentowe LEGO pozwolą na odliczanie do świąt ze sporą dawką dobrej zabawy. Za każdymi z drzwiczek kryją się zupełnie nowe zabawki, które sprawią dzieciom frajdę. Przykładowo, elementy z kalendarza LEGO Friends pasują do trzech różnych scenerii – sypialni Emmy, warsztatu Świętego Mikołaja oraz zimowej krainy czarów. W szerokiej ofercie dostępne są również kalendarze adwentowe Barbie.

Zrób to sam!

Samodzielne przygotowywanie kalendarza adwentowego to wyjątkowa rozrywka dla całej rodziny. Wystarczy skorzystać z gotowego opakowania. Dostępne są pudełka o różnych kształtach oraz rozmiarach. To okazja do tego, aby sprawić radość bliskiej osobie i obdarować ją kilkoma drobiazgami.

Kalendarze adwentowe dla dorosłych

Z przedświątecznego podarunku, takiego jak kalendarz adwentowy ucieszą się nie tylko dzieci, ale także dorośli. Nie muszą być to warianty z czekoladkami, czy zabawkami. W naszej ofercie można znaleźć także kalendarze adwentowe dla dorosłych, np. zawierajace herbatę, kawę, czy figurki Funko Pop. 

Kalendarz adwentowy z kosmetykami, ze słodyczami, z zabawkami albo z herbatą lub kawą – wybór jest ogromny. Już dziś sprawdź, jak wywołać uśmiech na twarzach swoich bliskich.

więcej

 

Zobacz więcej artykułów o kalendarzach adwentowych 2023

Wszystkie artykuły

Kalendarze adwentowe 2023/2024 – najczęściej zadawane pytania