Filtruj
Kategorie
Sprzedawca
  • więcej
Marka
  • więcej
Wiek
  • więcej
Liczba graczy
Bohater
  • więcej
Cena
Ocena klientów

Gry strategiczne i ekonomiczne

W poszukiwaniu ciekawych gier planszowych na długie, niekoniecznie wyłącznie zimowe wieczory dla swoich dzieci i dla całej rodziny możesz trafić na kategorię gier strategicznych i gier ekonomicznych. Na czym one polegają?

Specyfika gier ekonomicznych i strategicznych

Gry ekonomiczne obejmują takie produkty, jak słynne Monopoly (dostępne w wielu różnych wersjach) czy Eurobiznes. Od graczy wymagają strategicznego podejścia, zmysłu przedsiębiorczości i żyłki hazardzisty. Planszówki te uczą rozeznania w finansach i inwestycjach, co przyda się tak naprawdę każdemu graczowi. Do rozegrania partii wystarczy obecność nawet dwóch osób. Dobrze dobrane gry ekonomiczne będą stanowiły doskonały element edukacji przedsiębiorczości u twoich dorastających pociech.

Z kolei popularne gry strategiczne wprowadzają Cię w świat różnych zmagań, osadzonych w realiach o określonej tematyce. W jakiej konkretnie? Mogą to być gry strategiczne polegające na budowaniu średniowiecznych miast, twierdz czy zamków i dróg. W grach planszowych w tego rodzaju gracze rywalizują między sobą między innymi o przejęcie kontroli nad określonymi lokalizacjami. Daj się zaangażować w grę, a będzie ona jeszcze bardziej pasjonująca!

Gry strategiczne i ekonomiczne niekoniecznie dla najmłodszych

Przez lata istniało niesłuszne przekonanie, że gry planszowe, niezależnie od ich rodzaju, przeznaczone są wyłącznie dla najmłodszych użytkowników. Tymczasem wcale nie musi tak być. Niektóre z propozycji znajdujących się w naszej ofercie gier planszowych przeznaczone są właściwie wyłącznie dla dorosłych. Być może któreś z nich staną się ciekawym sposobem na spędzanie czasu wolnego podczas spotkań towarzyskich? A może będą dobrym pomysłem na prezent dla kogoś bliskiego?

Zaproponuj swoim przyjaciołom coś zupełnie innego – gry ekonomiczne i gry strategiczne. Wybieraj je na empik.com spośród wielu interesujących i klasycznych propozycji.

więcej

TOP - najczęściej kupowane gry strategiczne i ekonomiczne

TOP
Monopoly Naruto
TOP
Rebel, gra strategiczna Pandemic Legacy: Sezon 1 (edycja niebieska)
29 Rebel, gra strategiczna Pandemic Legacy: Sezon 1 (edycja niebieska) Rebel
5/5
131,00 zł
Promocja
221,13 zł  najniższa cena

Dowiedz się więcej o grach planszowych strategicznych i ekonomicznych!

Wszystkie artykuły

Gry planszowe strategiczne i ekonomiczne – najczęściej zadawane pytania