Filtruj
Kategorie
Darmowa dostawa
Cena
Wysyłka
  • więcej
Ocena produktu
Sprzedawca
  • więcej
Kolor
Materiał
  • więcej
Seria
  • więcej

Temperówki

Temperówka, zwana też strugaczką, służy do ostrzenia ołówków, kredek i innych narzędzi kreślarskich. Bez względu na rodzaj temperówki, każda ma specjalny lejek, którego krawędzie zakończone są ostrzami. Podczas obracania ołówek ścinana jest cienka warstwa drewnianej oprawy wraz z jednoczesnym temperowaniem grafitu. Dzięki temu można uzyskać gładką, stożkową końcówkę, a odsłonięty i zaostrzony grafit od razu nadaje się do pisania.

Szkolne strugaczki powinny zmieścić się w piórniku, dlatego praktyczne są małe modele. Najczęściej posiadają jeden lub dwa lejki do temperowania. Niektóre temperówki posiadają dodatkowy pojemniczek, który pomoże utrzymać porządek na biurku. Temperówki szkolne można podzielić na metalowe i plastikowe, a wybierając konkretny model warto zwrócić uwagę na rozmiar otworu na ołówek (mogą mieć różną średnicę).

Temperówki biurowe

Strugaczki używane w pracy biurowej najczęściej są wyposażone w pojemnik na strugi. W naszej ofercie dostępne są także temperówki bez osłonki.

Temperówki elektryczne to urządzenia nieco większe od klasycznych modeli, najczęściej są wyposażone w baterię oraz czujnik bezpieczeństwa. Wystarczy włożyć ołówek do otworu, a narzędzie pod wpływem nacisku zaostrzy.

Strugaczka z gumką

Praktycznym i wygodnym rozwiązaniem może być zakup typu 2 w 1, czyli przyrząd posiadający z jednej strony temperówkę, a z drugiej gumkę do ścierania.

W naszej ofercie znajdziesz temperówki, które przydadzą się do biura i do szkoły. Posiadamy produkty znanych marek, w tym St.Majewski, Astra, Starpak czy Milan. Wybierz narzędzie, które umożliwi ci komfortowe ostrzenie wszystkich artykułów kreślarskich.

 

więcej