Jest wiele piłkarskich gadżetów, jakie każdy kibic musi mieć w kolekcji. Oczywiście nieodłącznymi elementami fana są przede wszystkim koszulka i szalik reprezentacji, której kibicuje. W zestawie nie może zabraknąć także kubków, kufli, plakatów, maskotek czy figurek. Przy okazji takich wydarzeń jak Mundial wydawane są także specjalne gazety z ciekawostkami czy statystykami.

 

FIFA World Cup Qatar 2022 Adrenalyn XL Multipack z Kartami

 

Kibicowanie przez naklejanie

Być może nie każdy wie lub się nad tym zastanawia, ale od wielu lat firma Panini wydaje specjalne albumy, w których to znajdziemy składy wszystkich drużyn, a przy okazji uzupełnić je możemy o karty z  zawodnikami. Są one częścią historii piłki nożnej. A wszystko zaczęło się w się jeszcze w 1961 roku, kiedy to czterej bracia z Włoch wpadli na pomysł stworzenia właśnie takiego albumu, do którego ludzie zbieraliby naklejki.

Na pierwszy ogień poszły pakiety z… kwiatkami i podobiznami świętych! Jednak już rok później powstał piłkarski egzemplarz, w którym znaleźli się sportowcy występujący w lidze włoskiej. Twórcy sprzedali aż 29 milionów paczek z naklejkami, a chwilę później ruszyli poza Italię, by podbijać świat! I udało im się. Ludzie bardzo chętnie wykupywali kolejne kolekcje, licząc, że trafią na swoich idoli, a także, że uzupełnią go w całości. Zawartość pakietu od zawsze była losowa, zadanie było więc niezwykle trudne. I tak oto narodziła się tradycja, która trwa do dziś.

 

FIFA World Cup Qatar 2022 Puszka Kolekcjonera Naklejki

 

Każde zawody to więcej naklejek

Co roku możecie nabywać kolejne albumy ze sportowego cyklu. Znajdziecie w nich kluby z poszczególnych formacji, a w tym Ekstraklasy, Premier League, Bundesligi czy Serie A. Nie brakuje także Ligi Mistrzów. Najcenniejsze są jednak te wydawane raz na cztery lata, przy okazji Mistrzostw Świata. Przy okazji Mundialu w Katarze wydano album FIFA World Cup Quatar 2022!

 

FIFA World Cup Qatar 2022 Multipack Naklejki

 

Jak już wspomnieliśmy, niegdyś zebranie wszystkich kart było nie lada wyczynem. Jak wyliczają statystycy, aby mieć w swej kolekcji wszystkich zawodników należałoby kupić 989 saszetek z kartami! Nic więc dziwnego, że starsze albumy są warte nawet kilka tysięcy! Zdarzało się także, że karty były kradzione, podrabiane i sprzedawane na tzw. czarnym rynku. Wzbudzały więc nie mniej emocji niż same mecze. Warto także zaznaczyć, że dzięki nim młodsi mogli uczyć się handlu i ekonomii. Wszak czy nie zdarzyło wam się nigdy wymieniać kartami FIFA z kolegami i koleżankami? A i wiadomo, że większe gwiazdy czy rzadkie naklejki były więcej warte. Zresztą tak jest do dziś. Dlatego twórcy wychodzą nam naprzeciw i wydali m.in. Saszetkę z Kartami Premium Adrenalyn XL. Znajdziecie w niej karty specjalne oraz limitowane, które wzbogacą waszą kolekcję, ale też pewnie zainteresują innych.

Poopowiadaliśmy o historii Panini i naklejek, ale pewnie niektórzy z was nie mieli z nimi jeszcze do czynienia albo nigdy nie zdecydowali się rozpocząć swojej przygody z kolekcjonowaniem, ale chcieliby to zrobić. Nadchodzący Mundial to znakomita okazja, a my podpowiadamy jak zacząć. Otóż na start idealny okaże się Mega Zestaw Startowy. Oprócz samego albumu znajdują się w nim 2 saszetki FIFA, czyli aż 16 kart, 2 karty z edycji limitowanej oraz karta XXL! Oczywiście wszystko zgodnie z zasadami i w pełni losowe, aby emocje z otwierania pakietów były jeszcze większe.

 

FIFA World Cup Qatar 2022 Adrenalyn XL Mega Zestaw Startowy z Kartami

 


Zainteresował cię temat? Koniecznie zapoznaj się z naszym artykułem: „Mistrzostwa Świata 2022 – co musisz wiedzieć przed startem Mundialu?


Jeśli z kolei chcielibyście wciągnąć kogoś do kolekcjonowania, a przy okazji mieć z kim wymieniać się kartami FIFA, to w Empiku znajdziecie także nieco mniejszy Zestaw Startowy. Poza samym albumem znajduje się w nim 11 losowych naklejek na dobry początek, które z pewnością wystarczą, aby wkręcić innych do zbierania drużyn jadących do Kataru!

 

FIFA World Cup Qatar 2022 Zestaw Startowy Naklejki

 

Oczywiście nie zapominamy także o tych, którzy już są w grze i z wypiekami szukają kolejnych piłkarzy. Właśnie im polecamy Puszkę Kolekcjonera! W największym z pakietów otrzymacie, aż sześć saszetek, czyli 48 kart! Ponadto znajdą się w niej 3 naklejki z serii limitowanej. Dzięki nim będziecie mogli przeżywać emocje jeszcze przed pierwszym gwizdkiem sędziego. Przy okazji dokładnie poznacie składy wszystkich drużyn biorących udział w turnieju i będziecie mogli błyszczeć wiedzą w towarzystwie. A może przy okazji odgadniecie, kto zostanie Mistrzem Świata?

 

FIFA World Cup Qatar 2022 Adrenalyn XL Puszka Kolekcjonera z Kartami

 

I jak, które karty udało ci się zebrać? A może wciąż polujesz na swojego ulubionego piłkarza? Daj znać w komentarzu!

Zdjęcie okładkowe: Shutterstock