Seria: wesoła farma bawi i uczy usuń

Prasa edukacyjna dla dzieci

Rozwój dziecka w szkole czy w przedszkolu jest dynamiczny – z czasem maluch musi przyswajać coraz więcej wiedzy i informacji w krótszym czasie. Książki i magazyny edukacyjne mogą pomóc doskonalić i ćwiczyć nowe umiejętności od najmłodszych lat. W naszym asortymencie można znaleźć wielu wydawców prasy dla dzieci, m.in. Media Service Zawada, Hachette Polska czy Ringier Axel Springer.

Serie gazetek z popularnych bajek

Serie takie jak Świnka Peppa, Psi Patrol czy PJ Masks mają wielu małoletnich fanów. Obecność ulubionych bohaterów w gazetce edukacyjnej dla dziecka może przykuć jego uwagę i zachęcić do lektury. Ćwiczenia powtórkowe, nauka alfabetu i cyferek, dodatkowo wsparte o obecność postaci m.in. z bajek, mogą pomóc zabawić i jednocześnie nauczyć dzieci czegoś nowego. Oprócz standardowych zadań w prasie edukacyjnej dla dzieci można znaleźć wiele logicznych zagadek i propozycji zabaw, rozwijających zdolności motoryczne dzieci. Jest to szczególnie ważne w fazie szybkiego wzrostu i rozwoju.      

Podział na kategorie wiekowe

Prasa edukacyjna dla dzieci posiada m.in. tytuły dla maluchów z przedszkola, dla uczniów zerówki, czy klas szkoły podstawowej. Poziom trudności jest dostosowany do możliwości dziecka, a różni bohaterowie, np. bajek, stymulują rozwój dziecka. Producenci gazetek edukacyjnych dla dzieci dobierają ćwiczenia i zadania według kategorii wiekowych maluchów, które dodatkowo rozwijają umiejętności logicznego myślenia. Ćwiczenia i zagadki logiczne mogą pomóc dzieciom wymyślać różne sposoby rozwiązywania problemów i zachęcać do samodzielnej pracy umysłowej. Magazyny edukacyjne dla dzieci mogą być dodatkowym sposobem na poprawę pamięci i koncentracji dziecka.

Dodatki do prasy edukacyjnej 

Wiele gazetek edukacyjnych ma dołączone drobne zabawki, karty, naklejki lub inne upominki, m.in. z serii Świnka Peppa lub z Psiego Patrolu. Przykuwają tym uwagę dzieci i zapewniają rozrywkę, zachęcając jednocześnie do czytania.

Gazetki edukacyjne z ulubionymi postaciami dziecka są idealnym pomysłem na dodatkową edukację dzięki comiesięcznym wydaniom lub jako prezent czy dodatek do prezentu dla malucha. Sprawdź naszą ofertę i znajdź magazyn edukacyjny dla swojego dziecka!

więcej