Filtruj
Kategorie
Twoje środki
Empik Premium
Cena
Dostępność
Ocena produktu
Sprzedawca
  • więcej
Kolor
Czas pracy w minutach
  • więcej
Prędkość ruchów pulsacyjnych
  • więcej
Funkcje szczoteczki
  • więcej
Rodzaj zasilania
Komunikacja
Zalecany wiek stosowania
  • więcej
Wyczyść filtry

Typ szczoteczki: rotacyjny usuń

Szczoteczki do zębów rotacyjne

Szczoteczka rotacyjna to jeden z najbardziej popularnych rodzajów szczoteczek do higieny jamy ustnej. Odpowiednio dobrana, pozwala usunąć nagromadzoną płytkę nazębną i resztki jedzenia z przestrzeni międzyzębowych, pomagając tym samym chronić zęby przed próchnicą. 

Szczoteczka rotacyjna zbudowana jest z wodoodpornego uchwytu, szyjki i wymiennej końcówki z okrągłą główką czyszczącą, która wykonuje ruchy oscylacyjno-rotacyjne, a często także pulsacyjne. 

Najbardziej podstawowe modele szczoteczek elektrycznych zasilane są na baterie. Jednak do większości szczoteczek rotacyjnych dołączona jest specjalna stacja ładująca wymagająca podłączenia do prądu. Wiele nowoczesnych urządzeń może pracować na jednym ładowaniu nawet przez kilka tygodni.

Zalety szczoteczek rotacyjnych 

Szczoteczka rotacyjna, dzięki różnym rodzajom ruchów oraz starannie opracowanemu kształtowi, precyzyjnie obejmuje każdy ząb i usuwa płytkę nazębną z najgłębszych zakamarków, a przy okazji masuje dziąsła. 

Najlepsze modele szczoteczek rotacyjnych wyposażone są w kilka trybów czyszczenia, co pozwala spersonalizować higienę. Można wybrać regularne czyszczenie, wybielanie, masaż dziąseł, a także delikatne lub głębokie mycie. Wiele szczoteczek rotacyjnych posiada także czujnik siły nacisku informujący, że urządzenie jest zbyt mocno przyciskane do zębów. Timer umożliwia ustawienie szczoteczki na działanie przez określony czas, co pozwala kontrolować czas mycia zębów. Wskaźnik poziomu baterii informuje o konieczności naładowania szczoteczki. 

Zapoznaj się z naszą ofertą szczoteczek rotacyjnych i wybierz model, z którym najlepiej zadbasz o zdrowie swoich zębów i dziąseł.

więcej