Filtruj
Kategorie
Darmowa dostawa
Cena
Wysyłka
Ocena produktu
Sprzedawca
  • więcej
Dobry wybór
Stan produktu
Długość (cm)
  • więcej
Maksymalne obciążenie
  • więcej
Klasa urządzenia
Ćwiczone partie mięśni
  • więcej
Materiał
  • więcej
Kolor

Ławki treningowe

Korzyści płynące z ćwiczeń wykonywanych na siłowni są niezaprzeczalne, jednak z przyczyn oczywistych, nie każdy może sobie pozwolić, aby wychodząc z domu spędzać na niej tyle czasu, ile by chciał. Z tego względu, chcąc regularnie wykonywać kolejne treningi, warto rozważyć zakup sprzętu, występującego w wersji umożliwiającej przeniesienie części ćwiczeń we własne cztery kąty.

Ławki treningowe to jeden z podstawowych elementów wyposażenia każdej siłowni, który wedle indywidualnych potrzeb może być zaadaptowany do domowego użytku. Producenci sprzętu sportowego, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom swoich klientów, oferują asortyment umożliwiający wykonanie szeregu ćwiczeń bez konieczności wychodzenia z domu. Takie produkty jak ławka treningowa składana, ławka treningowa z obciążeniem czy ławka treningowa z modlitewnikiem to tylko niektóre z dostępnych na rynku wariacji.

Ławka treningowa – na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Decydując się na zakup, należy określić funkcje, jakie wybrana ławka do ćwiczeń ma spełniać, jak również dokładnie przemyśleć miejsce jej postawienia. Ze względu na to, że jest to rodzaj sprzętu, który po rozstawieniu zajmuje dość dużo miejsca, to dodatkowo należy wziąć pod uwagę, że do prawidłowego i bezpiecznego wykonywania ćwiczeń niezbędna będzie wolna przestrzeń, gwarantująca pełną swobodę ruchów. Warto także mieć świadomość, że na rynku dostępne są ławki do ćwiczeń składane, umożliwiające złożenie ich po zakończonym treningu, jednak dotyczy to wyłącznie mniejszych modeli ławeczek.

Jeśli celem jest zakup większego modelu tj. ławki do ćwiczeń z obciążeniem czy ławki wielofunkcyjnej do ćwiczeń, które nierzadko przyjmują formę pełnowymiarowych wież fitness, wówczas należy zwrócić uwagę na ich rozmiar, rodzaj konstrukcji oraz to, czy jest to stanowisko wolnostojące, czy też będzie zachodziła konieczność przytwierdzenia go do podłogi lub ściany.

Niezależnie jednak od rozmiaru, decydując się na zakup takiego sprzętu, należy pamiętać, że powinna to być ławka treningowa regulowana, umożliwiająca jej dostosowanie do aktualnie wykonywanego ćwiczenia. Najważniejszą kwestią jest natomiast przeznaczenie ławeczki w rozumieniu rodzaju treningów, jakie mają być przy jej pomocy realizowane. Może to być podstawowy, ale zajmujący niewiele miejsca model, służący do wzmacniania mięśni brzucha, pleców czy nóg lub rozbudowany zestaw kulturystyczny, w skład którego wchodzą m.in. hantle, sztangi, poręcze do podciągania czy wykonywania dipów.

Jakie ławki do ćwiczeń są dostępne w Empiku?

W ofercie naszego sklepu dostępne są ławki treningowe m.in. takich marek jak Marbo Sport, Pretorians, Insportline, Hop-Sport czy Physonics. Są to urządzenia charakteryzujące się nie tylko funkcjonalnością, ale również wysoką jakością wykonania.

Poszczególne modele różnią się od siebie ze względu na typ wykonywanych ćwiczeń, wielkość i rodzaj konstrukcji, jak również ewentualną możliwość jej złożenia. Z tego względu oferujemy zarówno podstawowe modele ławeczek, które mogą znaleźć zastosowanie nawet w niewielkich mieszkaniach, jak i w pełni wyposażone zestawy nadające się jako element wyposażenia przydomowych siłowni.

Jeśli szukasz ławki treningowej do domowego zastosowania, zapraszamy do zapoznania z ofertą naszego sklepu. Wśród dostępnego asortymentu na pewno znajdziesz coś dla siebie.

więcej

Ławki treningowe

najczęściej zadawane pytania