Filtruj
Kategorie
Darmowa dostawa
Cena
Wysyłka
Ocena produktu
Sprzedawca
  • więcej
Płeć

Maty do ćwiczeń

Odpowiedni wybór maty to istotny element treningu. Pozwala ona na komfortowe i bezpieczne wykonywanie ćwiczeń. W naszej ofercie pełnej różnorodnych wzorów, kolorów i grubości można znaleźć produkt w oczekiwanym stylu oraz o właściwej miękkości.

Zalety wykorzystania maty podczas treningu

Jedną z głównych zalet maty do ćwiczeń jest zapewnienie bezpieczeństwa podczas treningu. Zapobiega ona ewentualnym kontuzjom oraz otarciom, a dodatkowo zapewnia amortyzację w przypadku ewentualnego upadku. Ponadto odpowiednio dobrana grubość maty pozwala wykonywać ćwiczenia, które mogłyby wywoływać dyskomfort kolan.

Niewątpliwą zaletą mat jest ich mobilność. Dzięki swojej elastyczności bez najmniejszego problemu można ją złożyć po zakończonym treningu i schować. Można również zabrać ją w dowolne miejsce, np. na salę gimnastyczną lub do parku. Jeśli ćwiczenia odbywają się w domu, wykorzystanie maty pozwala chronić parkiet przed zniszczeniem.

Dostępne rodzaje mat treningowych

W zależności od rodzaju wykonywanej aktywności, warto korzystać z maty przystosowanej do rodzaju ćwiczeń. Na przykład maty do jogi pozwalają bezpiecznie wykonywać różne asany, które mogą obciążać kolana. Dlatego też wybierając więc sprzęt do tego typu ćwiczeń, należy mieć na uwadze dynamikę pozycji.

Maty fitness należy dopasować do intensywności oraz częstotliwości aktywności fizycznej. Osoby, które dużo trenują na macie, powinny zaopatrzyć się w produkt o wysokiej jakości i wytrzymałości.

Maty piankowe puzzle są ciekawym rozwiązaniem zarówno podczas ćwiczeń, jak i zabawy. Tłumią dźwięki, zapobiegają ewentualnemu porysowaniu parkietu oraz chronią przed kontaktem z zimną podłogą. Mogą też stanowić ciekawy element wystroju pokoju dziecięcego.

Z kolei maty do akupresury skierowane są do osób, które potrzebują masażu na różne dolegliwości. Wykorzystywane są m.in. w masażach: głowy czy kręgosłupa. Mogą być również wykorzystane jako masaż wspomagający spalanie tkanki tłuszczowej lub redukcję cellulitu. Przed skorzystaniem z takiego sprzętu, warto jednak zasięgnąć porady lekarza.

Przejrzyj naszą ofertę i wybierz matę do ćwiczeń dla siebie. Będzie ona również dobrym pomysłem na prezent np. dla siostry, mamy, czy dziewczyny na Dzień Kobiet

więcej

Zobacz więcej artykułów o matach do ćwiczeń

Wszystkie artykuły

Maty

najczęściej zadawane pytania