Filtruj
Kategorie
Darmowa dostawa
Cena
Wysyłka
  • więcej
Ocena produktu
Sprzedawca
  • więcej

Ekspandery i gumy

Gumy oporowe i ekspandery to przyrządy wykorzystywane do rehabilitacji oraz treningu sportowego. Pozwalają wzmocnić siłę mięśni, poprawić koordynację i mobilność stawów, kształtować sylwetkę, a także podnieść kondycję. W naszym asortymencie można znaleźć produkty znanych marek, m.in. Sportvida, 4fizjo, Tiguar, Insportline, Spokey, Avento, SKLZ, Hop-Sport czy HMS. Różnią się one m.in. ze względu na długość, obwód, materiał oraz zakres oporu.

Ekspandery do ćwiczeń

Ekspandery to przyrządy do rozciągania, które tworzą metalowe sprężyny lub gumy, a także połączone z nimi uchwyty na dłonie lub stopy. Służą przede wszystkim do ćwiczeń mięśni pleców, ramion, brzucha, przedramion oraz klatki piersiowej.

Klasyczne ekspandery metalowe stawiają spory opór, dlatego sprawdzają się dobrze do treningu siłowego. Są bezpieczniejsze niż hantle czy sztangi. Gumowe ekspandery do ćwiczeń pozwalają natomiast regulować opór poprzez dodawanie lub odpinanie linek.

Przy wyborze ekspandera warto zwrócić uwagę, czy uchwyty dobrze leżą w dłoni i nie wyślizgują się w trakcie ćwiczeń. W tym celu powinny mieć odpowiednio wyprofilowany kształt oraz być wykonane z materiału odpornego na wilgoć.

Gumy oporowe power band i mini band

Nasza oferta obejmuje również gumy oporowe do ćwiczeń. Są to taśmy treningowe w różnych kolorach, które wskazują siłę oporu. Powstają z elastycznych, odpornych na rozerwanie i odkształcenia materiałów, np. lateksu lub kauczuku. Uznaje się je za przyrządy bardziej uniwersalne niż ekspandery, odpowiednie do treningu ogólnorozwojowego. Pozwalają ćwiczyć wszystkie partie mięśni i kształtować całą sylwetkę.

Największą popularnością cieszą się gumy oporowe power band oraz mini band, które można rozpoznać po ich okrągłym kształcie. Power bandy są dłuższe i sprawdzają się dobrze do ćwiczenia siły oraz elastyczności różnych grup mięśniowych. Gumy mini band mają natomiast mniejszy obwód, zwykle 50 cm. Dobrze nadają się zwłaszcza do ćwiczeń na pośladki, uda oraz nogi.

Przyjrzyj się bliżej naszej ofercie ekspanderów i gum oporowych. Są to przyrządy do ćwiczeń, które pozwolą ci efektywnie trenować bez wychodzenia z domu. Sprawdzą się one też jako prezent na Dzień Kobiet dla aktywnej kobiety. 

więcej

Dowiedz się więcej jak można wykorzystać gumy do ćwiczeń

Wszystkie artykuły

Taśmy i gumy do ćwiczeń

najczęściej zadawane pytania