Filtruj
Kategorie
Darmowa dostawa
Cena
Wysyłka
Ocena produktu
Sprzedawca
  • więcej
Płeć
Możliwość złożenia
Ćwiczone partie mięśni
  • więcej
Klasa urządzenia
Długość (cm)
  • więcej
Kolor
Materiał
Wyczyść filtry

Możliwość złożenia: składana usuń

Bieżnia składana

Bieganie jako dyscyplina sportu ma tę zaletę, że poza faktem, że jest to typowa aktywność outdoorowa, przy wykorzystaniu odpowiedniego sprzętu, może być trenowana również pod dachem. Różnorodność urządzeń pozwalających dbać o formę w domowym zaciszu jest ogromna. Wśród dostępnych modeli dużą popularnością cieszą się bieżnie składane, które idealnie wpisują się w potrzeby użytkowników, chcących zaoszczędzić nieco miejsca we własnym mieszkaniu. Jednak, aby bieżnia składana do domu spełniła swoje zadanie, przed zakupem warto zwrócić uwagę na kilka czynników.  

Bieżnia składana – na co zwrócić uwagę? 

Zastanawiając się nad tym, jaka bieżnia domowa składana będzie dla nas najlepsza, należy wyjść od założenia, że powinna ona posiadać wszystkie cechy klasycznej bieżni. Podczas zakupu zdecydowanie warto kierować się zarówno długością i szerokością pasa biegowego, jak i systemem oporu, mocą oraz maksymalną prędkością pracy bieżni. Te parametry odpowiadają bowiem nie tylko za komfort użytkowania, ale przede wszystkim za jej funkcjonalność. Nie bez znaczenia jest również maksymalne obciążenie, jakiemu może zostać poddana, stabilność, poziom generowanego hałasu czy wbudowany system amortyzacji. Miłymi dodatkami są również wszelkiego rodzaju czujniki, programy treningowe czy możliwość sparowania urządzenia ze smartfonem. 

Kluczowe znaczenie mają jego rozmiary, waga oraz możliwość złożenia. To, ile miejsca zajmie bieżnia domowa składana podczas treningu oraz w jaki sposób można ją złożyć do kompaktowych rozmiarów, będzie miało istotne znaczenie. Niektóre modele można przechowywać w pozycji pionowej, inne zaś, w poziomej. Z tego względu, przed dokonaniem ostatecznego wyboru, dobrze sprawdzić zasadę działania mechanizmu składania bieżni, a także, ile miejsca zajmie podczas przechowywania. Nie wolno zapominać również o wadze sprzętu. Im cięższa bieżnia, tym większa stabilność. Jednak zbyt duża masa może sprawiać trudności podczas przenoszenia urządzenia. Warto podkreślić, że niektórzy producenci, mając świadomość, jak ciężko jest przesunąć tego typu sprzęt, wyposażają swoje produkty w kółeczka lub inne mechanizmy wspomagające proces składania i dalszego przechowywania. 

Jakie bieżnie składane dostępne są w Empiku? 

W sprzedaży posiadamy bieżnie składane m.in. takich producentów jak Insportline, Urbogym, Hertz, Master czy HMS. Poszczególne modele różnią się od siebie zarówno systemem oporu, długością oraz szerokością pasa biegowego jak i generowaną mocą, maksymalną prędkością czy limitem wagowym. Dostępny w naszym sklepie sprzęt, to klasyczne i proste bieżnie składane do domu oferujące podstawowe funkcje, jak również zaawansowany technologicznie sprzęt dedykowany dla doświadczonych zawodników. Niezależnie jednak od rodzaju, typu czy modelu, wszystkie z dostępnych urządzeń tej kategorii można złożyć do kompaktowych rozmiarów, a następnie przechowywać w dogodnym miejscu. 

Jeśli zastanawiasz się, jaka bieżnia składana do domu będzie dla ciebie najlepsza, koniecznie zajrzyj do nas. Wśród bogatego asortymentu z pewnością znajdziesz coś dla siebie. 

więcej

Dowiedz się więcej o bieżniach i treningu cardio

Wszystkie artykuły