Filtruj
Kategorie
Darmowa dostawa
Cena
Wysyłka
Ocena produktu
Sprzedawca
  • więcej
Kolor
Materiał
  • więcej
Długość (cm)
  • więcej
Liczba sekcji

Kije trekkingowe

Kije trekkingowe są dobrym wyborem na piesze wycieczki. Pomagają utrzymać balans oraz pokonywać rzeki, mogą też służyć do badania niepewnego gruntu. W naszym asortymencie znajdują się kijki trekkingowe różnych producentów, w tym Spokey, Insportline, Viking, Black Diamond, Abbey, Leki i Pinguin. Do wyboru są zarówno modele przeznaczone dla kobiet, mężczyzn, jak i dzieci.

Do czego służą kije trekkingowe?

Kije trekkingowe są pomocne podczas górskich wędrówek w różnorodnym terenie. Znacznie zwiększają bezpieczeństwo, gdyż poprawiają przyczepność do podłoża, pomagają utrzymać równowagę, a także odciążają stawy kolanowe i kręgosłup. Są przydatne zwłaszcza w trakcie schodzenia, podchodzenia pod strome wzniesienia, a także przemieszczania się po śliskiej, błotnistej lub nierównej nawierzchni. Dzięki ich użyciu marsz jest szybszy i bardziej stabilny.

Kije trekkingowe karbonowe i aluminiowe

Kije trekkingowe w góry najczęściej powstają z lekkiego aluminium, dzięki czemu są lekkie i tym samym wygodne w użyciu i przenoszeniu. Dostępne są także kije trekkingowe karbonowe, które poza lekkością, charakteryzują się zarazem zwiększoną sztywnością i twardością. W naszej ofercie można również znaleźć modele z domieszką włókna węglowego.

W asortymencie znajdują się też kije trekkingowe dla dzieci. Kolorowe i wygodne modele ułatwią utrzymanie równowagi na nierównym podłożu.

Kije trekkingowe składane

Aby kije spełniały swoją rolę, muszą być odpowiednio dostosowane do wzrostu użytkownika, a także do stopnia nachylenia terenu. W związku z tym najlepiej wybrać kije trekkingowe teleskopowe, które są wyposażone w system szybkiej i wygodnej regulacji. Ich właściwe ustawienie ułatwia precyzyjna skala, a system blokady pozwala utrzymać dobraną długość. Kije trekkingowe składane można łatwo przenosić w plecaku, kiedy nie są potrzebne.

Kije trekkingowe powinny mieć wygodną rękojeść – najlepiej antypoślizgową i odpowiednio wyprofilowaną. Komfort użytkowania kijów znacząco podnosi pokrycie uchwytu pianką EVA.

Sprawdź naszą ofertę kijów trekkingowych i znajdź model, dzięki któremu zwiększysz swoje bezpieczeństwo podczas górskich wędrówek.

więcej

Kije trekkingowe - najczęściej zadawane pytania