Filtruj
Kategorie
Darmowa dostawa
Cena
Wysyłka
Ocena produktu
Sprzedawca
  • więcej
Płeć
Materiał
  • więcej

Rollery do masażu

Dobroczynne właściwości masażu znane są od wieków, ale nie każdy ma czas i pieniądze na opłacenie sesji w profesjonalnym gabinecie. Można zapewnić sobie jednak taki relaks, który przydaje się zwłaszcza przy uprawianiu sportu, dzięki rollerom do masażu. Jak je wybrać?

Rollery do masażu jako modne akcesorium do ćwiczeń

Rollery do masażu, nazywane również wałkami, są zaliczane do akcesoriów sportowych, które wykorzystywane są na siłowniach, w gabinetach rehabilitacyjnych i fizjoterapeutycznych, ale również w domach. Różnią się one rozmiarami, kolorami, a także stopniem twardości, co wiąże się z ich przeznaczeniem.

Roller do masażu – gładki czy karbowany?

Przy wyborze rollera do masażu nie można kierować się wyłącznie kwestiami estetycznymi, ponieważ struktura tego urządzenia ma niebagatelne znaczenie dla jego działania. Rollery gładkie są uniwersalne i pozwalają na zmniejszanie napięcia mięśni oraz na poprawienie ich odżywienia. Służą one do regeneracji i rozluźnienia mięśniowo-powięziowego. Warto je stosować tuż po treningu. Natomiast wałki karbowane z wypustkami stosowane są w celu polepszenia krążenia i odżywienia mięśni.

Wielkość przyrządu

W zależności od tego, do jakich części ciała ma być przeznaczony roller, taki jego rozmiar należy wybrać. Najbardziej uniwersalne są wałki do masażu o długości od 30 do 35 cm. Odpowiednie będą one do rolowania pleców czy mięśni nóg. Natomiast do masowania dłoni czy stóp lepiej nadają się mniejsze rozwiązania, nazywane minirollerami.

Wybierz rollery do masażu, które będą adekwatne do celów, do jakich chcesz je wykorzystywać. Rozwiązania o dużej średnicy sprawdzą się zarówno przy różnych ćwiczeniach fizycznych, jak i do treningów jogi. Być może dzięki nim pozbędziesz się nadmiernego napięcia mięśni? Sprawdź ich dobroczynny wpływ na swoje ciało.

więcej

Rollery do masażu - sprawdź więcej informacji na ich temat

Wszystkie artykuły

Rollery do masażu

najczęściej zadawane pytania