Filtruj
Kategorie
Darmowa dostawa
Cena
Dostępność
Ocena produktu
Sprzedawca
  • więcej
Kolor
Materiał
  • więcej
Rodzaj Hula-Hop
Średnica (cm)
  • więcej
Ćwiczone partie mięśni
  • więcej

Hula-hop

Hula-hop najczęściej jest postrzegane jako rozwijająca koordynację ruchową zabawka dla najmłodszych. Tymczasem to jednocześnie prosty przyrząd treningowy, który pozwala na efektywne ćwiczenia brzucha. Ma on kształt koła – obręczy, którą można wykorzystywać z powodzeniem do wykonywania treningów gimnastycznych i aerobowych.

Rodzaje hula-hop

Z pozoru hula-hop to po prostu obręcz zrobiona z rurki, którą można kręcić na talii i biodrach czy na nogach i przedramionach. Jednak oprócz klasycznego rozwiązania są i inne rodzaje tego przyrządu do ćwiczeń. Są hula-hop składane, standardowe, z wypustkami i z kulkami.

Hula‑hop z wypustkami przeznaczone jest do zaawansowanych ćwiczeń zmierzających do wysmuklenia całej sylwetki. Kulki i wypustki umieszczone po wewnętrznej stronie obręczy powodują, że można skutecznie masować mięśnie brzucha – proste i poprzeczne. Takie hula‑hop z masażerem może jednak przy pierwszym użyciu spowodować siniaki.

Podobne zastosowanie co hula‑hop z wypustkami ma przyrząd z obciążeniem, który z racji swojej budowy jest cięższy i potrzeba wprawy, by móc nim prawidłowo operować. Nie będzie on najlepszym wyborem dla najmłodszych. Dla nich odpowiednie jest hula‑hop piankowe, klasyczne lub plastikowe.

Jak wybrać najlepsze dla siebie hula-hop?

W zależności od tego, do jakich celów użytkownik chce wykorzystywać hula-hop, inny jego rodzaj powinien kupić. Osoby, które chciałyby w różnych miejscach ćwiczyć za pomocą obręczy, mogą wybrać przyrząd składany, który łatwo można schować w szufladzie czy w szafie.

Hula-hop odchudzające ma wypustki, które masują ciało użytkownika, ale też wpływają na wyrobienie mięśni. Średnicę rozwiązania należy dobrać do swoich gabarytów. Mniejsze koła przydadzą się najmłodszym. Większe i cięższe zaś dorosłym użytkownikom, wykorzystującym je jako przyrządy treningowe.

Dzięki stosowaniu odpowiedniego dla siebie hula-hop możesz skutecznie wyszczuplić swoją talię, poprawić sprawność ruchową i polepszyć swoje poczucie rytmu. Wybierz hula‑hop z wypustkami, by wzmocnić mięśnie brzucha. To może być ciekawy sposób na aktywność.

więcej

Zobacz więcej artykułów na temat sportu

Wszystkie artykuły