„Elden Ring” miał premierę w 2022 roku. Daję głowę, że tytuł ten znacie doskonale i wiecie, dlaczego produkcja FromSoftware zasługuje na status hitu. Jednak na wszelki wypadek zachęcam do przeczytania mojego artykułu sprzed dwóch lat „Elden Ring”, czyli nowość od FromSoftware – recenzja. Po pierwsze to okazja do przypomnienia sobie tych pierwszych wrażeń z obcowania z uniwersum oraz odświeżenia szczegółów fabularnych, a po drugie nie po to wtedy się narobiłam, żeby teraz nie móc tego wykorzystać, prawda?

 

dodatek do elden ring

 

Co tym razem wymyślił dla nas Hidetaka Miyazaki?

W podstawce przemierzaliśmy krainę Pomiędzy, czyli region obrócony w perzynę na skutek wydarzeń ledwie zarysowanych na etapie samouczka. Kto grywa w souls like’i, ten nie narzekał na lakoniczność wprowadzenia i grzecznie odkrywał lore poprzez interakcję ze światem.

Naszym zadaniem było odnalezienie sześciu kawałków tytułowego artefaktu. Połączenie ich w jedno miało przywrócić dawną chwałę oraz spokój w królestwie, a nam zagwarantować ciepłą posadkę władcy nowopowstałego mocarstwa.

 

 

Jaka narracja czeka na graczy w DLC? „Elden Ring: Shadow of the Erdtree” już w tytule sporo zdradza. O ile nie macie wygórowanych oczekiwań oczywiście. Akcja dzieje się w Krainie Cienia, czyli lokacji zacienionej przez znane z wcześniejszej części Złote Drzewo. Będziemy kroczyć śladami Miquelli, o ile odblokowaliśmy taką możliwość.

 

Elden Ring Shadow Of The Erdtree Collectors Edition

 

Wejście do Krainy Ciemności znajduje się bowiem za plecami Mohga (Pana Krwi). To oznacza, że gracze, którzy nie ukończyli podstawowej wersji będą musieli nieco nadgonić i podciągnąć swój poziom, bo rozgrywka zdecydowanie wymaga sporego doświadczenia. Tu warto też zaznaczyć, iż wejście w świat DLC nie jest opatrzone żadną cutsceną, a zatem nie uświadczymy złożonego wprowadzenia do fabuły. Przynajmniej twórcy są konsekwentni.

 

ELDEN RING Shadow of the Erdtree Edition, PS5
ELDEN RING Shadow of the Erdtree Edition, PS5 Cenega
5/5
295,20 zł
Promocja
257,89 zł  najniższa cena

329,00 zł  cena regularna

ELDEN RING Shadow of the Erdtree Edition, Xbox Series X
ELDEN RING Shadow of the Erdtree Edition, Xbox Series X Cenega
0/5
285,36 zł
Promocja
257,89 zł  najniższa cena

329,00 zł  cena regularna

Elden Ring Shadow Of The Erdtree Collectors Edition, PS5
Elden Ring Shadow Of The Erdtree Collectors Edition, PS5 NAMCO Bandai
5/5
1238,89 zł
Promocja
1268,89 zł  najniższa cena

1268,89 zł  cena regularna

 

Ważnym elementem, o jaki podstawowa rozgrywka zostanie rozbudowana są nowe składniki wyposażenia i uzbrojenia. Pojawią się nowe umiejętności oraz zaklęcia. Na dokładkę spotkamy kolejnych wrogów na mapie (w tym także bossów). Twórcy zapowiedzieli większą swobodę wyboru ścieżki rozwojowej.

 

Elden Ring Shadow Of The Erdtree Collectors Edition, PS5

 

Co zawiera kolekcjonerski zestaw „Elden Ring: Shadow of the Erdtree”?

Zanim zasiądziecie do rozgrywki czeka was rozkosz rozpakowywania potężnego pudła. W nim kryją się prawdziwe skarby. Poza kodem do dodatku znajdziecie tu figurkę Messmera Palownika, czyli najważniejszej postaci z DLC oraz voucher pozwalający pobrać oryginalną ścieżkę dźwiękową.

 

dodatek do elden ringa

 

Początkowo w skład kolekcjonerki miał wejść także specjalny artbook. Bandai Namco Entertainment napotkał na pewne problemy produkcyjne i ten przedmiot będzie dostarczany osobno. W zestawie znajdziecie ulotkę zawierającą kod QR. Służy on do potwierdzenia danych adresowych i uprawnia do bezpłatnego odbioru artbooka, gdy ten będzie dostępny, czyli od 12 lipca.

 

kolekcjonerska dlc elden ring

 

Przyjrzyjmy się jednak tej figurce, bo to absolutnie przepiękna rzecz. Szczegóły postaci są wykonane z niesamowitym pietyzmem. Po wyjęciu jej z zabezpieczenia trzeba przymocować jeden mały element, by móc docenić całokształt. Chodzi o miecz – dopiero z nim Messmera prezentuje się najlepiej!

 

figurka Messmera Palownika

 

Ja swój egzemplarz posiadam w wersji na PlayStation 5 – to obecnie moja podstawowa konsola, bo zakochałam się w kontrolerach DualSense, ale posiadacze XBOX mogą spać spokojnie – kolekcjonerska wersja „Elden Ring: Shadow of the Erdtree” jest dostępna także na platformę Microsoftu.

 

Messmer Palownik

 

Po więcej doniesień ze świata gamingu znajdziecie w dziale Gram.

Zdjęcia: materiały promocyjne Bandai Namco Games i archiwum prywatne