Filtruj
Kategorie
Darmowa dostawa
Cena
Wysyłka
Ocena produktu
Sprzedawca
  • więcej
Marka
  • więcej
Kolor
Typ urządzenia
Wydajność mielenia (kg/min)
  • więcej
Średnica otworu
  • więcej
Wyczyść filtry

Moc urządzenia: 2000 w usuń

Maszynki do mielenia

W naszym asortymencie znajdują się ręczne i elektryczne maszynki do mielenia mięsa. Są to produkty znanych marek, w tym Amica, Zelmer, Kinghoff, Royal Catering, Esperanza, Kamille, Tefal, Bosch czy Orion.

Maszynki do mięsa – elektryczne oraz ręczne

Do wyboru są tradycyjne maszynki do mięsa, wyposażone w korbę z rączką, której kręcenie przy użyciu siły fizycznej pozwala dokładnie mielić produkty. Elektryczne maszynki do mięsa mają natomiast silnik, dzięki czemu mielenie odbywa się w sposób automatyczny. Moc maszynki do mięsa może być różna – od kilkuset nawet do ponad 2000 W. Im mocniejszy model, tym większą ilość produktów jest w stanie przetworzyć. Parametr ten wpływa również na żywotność urządzenia, ponieważ słabsza maszynka do mielenia szybciej się nagrzewa. Najbardziej wydajne modele pozwalają mielić nawet kilka kilogramów mięsa na minutę.

Czym kierować się przy wyborze maszynki do mielenia?

Maszynki do mielenia mięsa są wyposażone w ślimak oraz metalowe sitka tarczowe z otworami o różnej średnicy. Pozwala to mielić grubo, drobno i średnio zarówno mięso, jak i inne produkty, w tym ryby, sery, owoce, warzywa czy orzechy. Za pomocą maszynki można przygotowywać różnego typu farsze mięsne i roślinne, musy, kiełbasy czy klopsiki. Niektóre modele są wyposażone w szatkownicę, która pozwala ucierać ziemniaki, a także szatkować różne produkty na wiórki, plastry lub miazgę.

Przy wyborze maszynki warto zwrócić uwagę na materiały, z jakich zostały wykonane poszczególne elementy – w tym sitka, ślimak czy komory mielenia. Wysoką trwałością cechują się zwłaszcza urządzenia ze stali nierdzewnej. Ważna jest również wielkość maszynki, aby możliwe było jej łatwe przechowywanie. Nowoczesne modele maszynek do mięsa są także łatwe w montażu, demontażu oraz czyszczeniu.

W zestawie z maszynką do mięsa mogą znajdować się dodatkowe akcesoria. Przydatny będzie np. popychacz oraz miska na zmielone mięso. Aby urządzenie stało stabilnie podczas pracy, dobrze jest wybrać model z uchwytem umożliwiającym przykręcenie do blatu czy maszynkę z nóżkami antypoślizgowymi.

Maszynki do mięsa z funkcją rewersu

Maszynka do mielenia mięsa z funkcją biegu wstecznego pozwala zapobiec zapychaniu się komory. Niedostatecznie zmielone produkty, np. żylaste i twarde mięso czy kości, zostaną automatycznie cofnięte.

Porównaj możliwości dostępnych w naszym asortymencie maszynek do mięsa i wybierz model, który pozwoli ci przygotowywać ulubione potrawy.

więcej