Dbanie o formę jako jedno z najpopularniejszych postanowień noworocznych. Po wpisaniu w wyszukiwarkę hasła „najpopularniejsze postanowienia noworoczne” dbanie o formę w zdecydowanej większości rankingów znajdzie się w absolutnym TOP10. Bycie wysportowanym wpływa bowiem nie tylko na lepsze postrzeganie samego siebie, ale realnie przekłada się na zdrowie i samopoczucie. Wisienką na torcie jest natomiast satysfakcja, oraz świadomość wytrwania w postanowieniu.

 

Stepper z ekspanderami Scara ACTIFIT

 

Początek roku to okres, który ze względu na panującą na zewnątrz aurę nie sprzyja uprawianiu takich aktywności jak jogging, bieganie czy chociażby jazda na rowerze. Możliwości robienia regularnych treningów są mocno ograniczone. Można oczywiście wykupić karnet i spędzać ten czas na siłowni, jednak z różnych względów, nie każdy może sobie pozwolić na wygospodarowanie takiej ilości czasu w napiętym codziennym grafiku.

 

Zestaw pasów treningowych Grow ACTIFIT

 

Na szczęście, dzięki różnorodności oraz dostępności sprzętu sportowego, relatywnie niewielkim kosztem, we własnym mieszkaniu można zorganizować małą domową siłownię. Obalając mit, że tego typu asortyment musi być drogi, warto wiedzieć, że istnieją producenci, którzy wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów oferują sprzęt, który zachowując dobry stosunek jakości do ceny, pozostaje w zasięgu zdecydowanej większości osób chcących rozpocząć przygodę ze sportem.

 

Poduszka sensomotoryczna Nubo z pompką ACTIFIT

 

Zrealizuj sportowe postanowienia z ACTIFIT

 

ACTIFIT, jako jedna z nielicznych marek posiada w swojej ofercie niedrogi, ale jednocześnie dobry jakościowo sprzęt, który w domowym zaciszu pozwala na przeprowadzenie pełnowartościowego treningu wydolnościowego. W katalogu tejże marki znajdują się również urządzenia niezwykle przydatne podczas rolowania, masażu czy ogólnie pojętej regeneracji.

Akcesorium, które powinno być na wyposażeniu każdej osoby, która chciałaby realizować treningi we własnym mieszkaniu niewątpliwie jest mata do ćwiczeń. Oczywiście jej rodzaj, wielkość, grubość czy materiał z jakiego zostały wykonane, uzależniony jest od typu aktywności.

 

Mata do ćwiczeń NBR Tadana 180x65x1,5cm ACTIFIT

 

W asortymencie ACTIFIT dostępne są m.in. standardowe maty do ćwiczeń, jak również maty do jogi czy akupresury. Niezależnie jednak od rodzaju produktu, maty nie tylko doskonale izolują od podłoża, ale również wpływają na stabilność, komfort, wygodę oraz bezpieczeństwo.

 

Mata do jogi Caprice 180x65x0,6cm ACTIFIT

 

Hantle, czyli recepta na bicepsy

Nieodzownym atrybutem każdej osoby uprawiającej fitness są również ciężarki. Tu marka ACTIFIT oferuje kilka modeli różniących się od siebie wielkością, kolorem czy wagą. Hantelki neoprenowe Arma to bardzo praktyczne i funkcjonalne rozwiązanie, które nie tylko wpływa na zwiększenie efektywności wykonywanych ćwiczeń, ale również, poprzez zmianę ilości powtórzeń, pozwala na zwiększenie poziomu trudności treningu.

 

Hantelki neoprenowe Arma 2x1,5kg ACTIFIT

 

Gimnastyka z użyciem piłki – hit ostatnich lat!

Piłka gimnastyczna, poduszka sensoryczna czy hula hop to kolejne produkty ACTIFIT, które pozwolą zadbać nie tylko o kondycję fizyczną, ale również przyczynią się do zgubienia niechcianych kilogramów i pomogą w uzyskaniu ładniejszej sylwetki.

Ponad to, umiejętnie wykorzystywane, stanowią podstawowe narzędzia podczas ćwiczeń ogólnorozwojowych czy rehabilitacyjnych. Jest to asortyment, który zdecydowanie warto mieć na wyposażeniu swojej domowej siłowni.

 

Piłka gimnastyczna Bounce z pompką 65cm ACTIFIT

 

Podrasowany hula hop

Kółko do ćwiczeń ACTIFIT Raze, to przyrząd równie prosty co skuteczny. Choć wygląda niepozornie, dzięki swojej budowie pozwala w wygodny i komfortowy sposób wzmacniać nie tylko mięśnie brzucha, ale również górne partie ciała oraz plecy.

W tego typu urządzeniach niezwykle istotne jest, aby materiał z jakiego wykonana została konstrukcja był solidny i lekki, natomiast kształt rączek i zastosowane wykończenia zapewniały pewny chwyt. Żadnej z tych cech nie można odmówić modelowi Raze AB Wheel.

 

Hula hop neoprenowy z masażerem Charm ACTIFIT

 

Masaż po treningu

Równie ważne co same ćwiczenia są wykonywane po treningu masaże. W swoim katalogu bowiem, poza sprzętem sportowym marka ACTIFIT posiada także klasyczne rollery, a dla bardziej wymagających również pistolet do masażu wraz z kompletem głowic. Porady dotyczące sposobów wykorzystania sprzętu znajdziecie w artykule „Pistolet do masażu – co to jest i kiedy warto po niego sięgnąć?”.

 

Roller do masażu Axel ACTIFIT

 

Oba te produkty, choć założenia podobne w działaniu, znajdą zastosowanie w różnych przypadkach. Mając to na względzie, chcąc być przygotowanym na każdą ewentualność, warto rozważyć zakup obu tych rozwiązań. Są one relatywnie tanie, a dzięki swojej funkcjonalności zapewnią prawidłowy masaż nawet najmniejszych i trudno dostępnych partii mięśni. Techniki wykonywania masaży opisaliśmy w tekście „Masaż w domu – jak samemu wykonać masaż relaksacyjny?”.

 

Pistolet do masażu Tender 6 głowic + etui ACTIFIT

 

Kolejnym sposobem na rozluźnienie ciała po wysiłku jest mata do akupresury. Kolce znajdujące się na jej powierzchni uciskają tkanki, stymulując układ nerwowy, krwionośny i limfatyczny. Wszelkie napięcia mięśniowe, które towarzyszą intensywnemu treningowi (szczególnie siłowemu), mogą zostać złagodzone po sesji wypoczynkowej z użyciem maty akupresurowej. Produkt Atcifit zawiera w zestawie poduszkę – również wyposażoną w wypustki oraz torbę, która pozwala na łatwe przenoszenie sprzętu z miejsca na miejsce.

 

Mata do akupresury Rosalia z poduszką i torbą ACTIFIT

 

Więcej poradników treningowych dotyczących rozmaitych dyscyplin sportowych oraz aktywnych form spędzania czasu znajdziecie w dziale Trenuję.