Filtruj
Kategorie
Empik Premium
Dostępność
Cena
Sprzedawca
  • więcej
Ocena
Materiał ramy
Liczba biegów
  • więcej
Rodzaj przerzutki
Marka przerzutek
Kolor
Hamulce
Marka hamulców
Wyposażenie roweru
Materiał

Rowery gravelowe

W naszym asortymencie znajdują się rowery gravelowe znanych producentów, w tym Romet, Ridley, Focus czy Orbea. Do wyboru są modele przeznaczone dla mężczyzn i kobiet. Rower gravelowy męski cechuję się zazwyczaj większym rozmiarem ramy i najczęściej jest dostępny w czarnym kolorze. Rower gravelowy damski ma natomiast nieco mniejszą ramę oraz jaśniejsze kolory, np. beżowy, zielony czy niebieski.

Rowery gravelowe do jazdy w każdym terenie

Rower gravelowy to wywodzący się ze Stanów Zjednoczonych pojazd jednośladowy, którego główną zaletą jest uniwersalność. Można na takim rowerze jeździć praktycznie po każdej nawierzchni, zarówno szosą, po drogach polnych, leśnych, żwirowych, a nawet nierównym terenie górskim. Jest to zwłaszcza zasługą szerokich opon – od 35 m do 50 mm oraz dużych kół 28-calowych.

Gravelowy rower – z myślą o komforcie i bezpieczeństwie

Dostępne w naszej ofercie gravelowe rowery zapewniają dużą stabilność jazdy. Za komfort i bezpieczeństwo odpowiadają m.in. amortyzowane widelce, najczęściej carbonowe, które skutecznie pochłaniają drgania. Modele gravelowe umożliwiają przemieszczanie się w wygodnej pozycji, mniej pochylonej niż na rowerach górskich czy szosowych. Sprawdzają się więc dobrze do długiej jazdy przełajowej.

Do wyboru są rowery gravelowe z ramą w różnym rozmiarze – od 15 do 23. Dzięki temu można bez trudu dopasować pojazd do swojego wzrostu oraz stylu jazdy. Jednoślady takie mają szerokie i charakterystycznie wygięte kierownice, które umożliwiają wygodne prowadzenie. Rower gravelowy jest wyposażony w hamulce tarczowe, które zapewniają skuteczne hamowanie w każdych warunkach pogodowych, bez względu na charakterystykę terenu czy ciężar pojazdu.

Można zdecydować się na rower gravelowy z dodatkowym wyposażeniem, np. oświetleniem, błotnikami, bidonem czy bagażnikiem. Każdy model jest wyposażony w przerzutki ze sporą liczbą przełożeń, co umożliwia wygodne pokonywanie każdej trasy.

Porównaj parametry rowerów gravelowych dostępnych w naszej ofercie i wybierz uniwersalny model, który umożliwi ci komfortową oraz bezpieczną jazdę w każdym terenie.

 

więcej
Dopasuj swój rower

Zobacz więcej artykułów o rowerach

Wszystkie artykuły