Filtruj
Kategorie
Darmowa dostawa
Cena
Wysyłka
  • więcej
Ocena produktu
Sprzedawca
  • więcej
Dobry wybór
Stan produktu
Kolor
Wysokość produktu (cm)
Szerokość produktu (cm)
Głębokość produktu (cm)
Liczba palników/pól grzewczych
Rodzaj gazu

Płyty gazowe do zabudowy

Tradycyjna płyta gazowa do zabudowy wyposażona jest w palniki gazowe z rusztem służącym do podtrzymywania garnka nad płomieniem. 

Budowa płyt gazowych do zabudowy

Zbudowana jest z kilku elementów: płyty podpalnikowej, palników z iskrownikami oraz rusztu. Pod płytą znajduje się wiązka zapalaczy, generator iskrownika oraz zawory gazowe. Zasada działania tych urządzeń jest niezwykle prosta. Gaz przedostaje się przez zawory gazowe do palników, które w kontakcie z iskrą tworzą płomień podgrzewający naczynia.

W naszej ofercie dostępny jest szeroki wybór wysokiej jakości płyt gazowych pod zabudowę znanych producentów. Wiele modeli tradycyjnych sprzętów wyposażonych w ruszt odznacza się designem nawiązującym do stylu retro i podkreślającym charakter wnętrza. Wyposażone w żeliwny ruszt oraz funkcjonalne, estetyczne palniki mogą korzystnie wpłynąć na estetykę kuchni. Dostępne są mniejsze i większe modele z różną ilością palników, co pozwala dopasować odpowiednią kuchenkę do wielkości pomieszczenia. 

Wykorzystywane technologie 

Producenci oferują także nowoczesne technologicznie modele płyt gazowych bez płomieni z palnikami ukrytymi pod szkłem. Urządzenia te działają na odmiennych zasadach niż klasyczne kuchenki z rusztem. Gaz spalany jest tu katalitycznie w specjalnie zaprojektowanym palniku, zapewniając szybkie nagrzewanie i czyste gotowanie bez osadu na garnkach. 

Płyty gazowe bez płomieni wyglądają podobnie jak płyty indukcyjne, ale są zdecydowanie tańsze w eksploatacji. Działają na każdy rodzaj gazu oraz są wyposażone w szereg zabezpieczeń minimalizujących ewentualne ryzyko pożaru lub zatrucia gazem.

Płyty gazowe pod szkłem to innowacyjne urządzenia zdobywające coraz większą popularność wśród konsumentów. Są bezpieczne i oszczędne, gdyż zużywają do 50% gazu mniej niż tradycyjne kuchenki gazowe. Dzięki szklanej powierzchni są bardzo łatwe do utrzymania w czystości. Zaletą tych sprzętów jest również to, że nie ma tu bezpośredniego kontaktu z gazem, który pozostaje w zamkniętym obiegu urządzenia.  

Zapoznaj się z bogata ofertą płyt gazowych do zabudowy i wybierz urządzenie najlepiej odpowiadające twoim potrzebom. 

więcej