Filtruj
Kategorie
Darmowa dostawa
Cena
Dostępne środki
Wysyłka
Ocena produktu
Sprzedawca
  • więcej
Stan produktu
Materiał
  • więcej
Dyscyplina sportu

Łyżwy

Łyżwy to rodzaj sprzętu sportowego pozwalający nie tylko miło spędzić czas na okolicznych ślizgawkach i lodowiskach, ale również doskonałe narzędzie służące do uprawiania tak popularnych dyscyplin, jak hokej na lodzie czy łyżwiarstwo figurowe. Ilość dostępnych na rynku modeli łyżew jest ogromna, a poszczególne produkty różnią się od siebie pod wieloma względami. Dlatego, decydując się na zakup, dobrze wiedzieć, na co zwrócić uwagę, aby łyżwy, które ma się zamiar kupić, spełniły swoje zadanie.

Łyżwy – na co zwrócić uwagę podczas zakupu?

Jedną z najistotniejszych kwestii, o których trzeba pamiętać, to dobranie łyżew adekwatnie do planowanego rodzaju aktywności. Na krótkie i spokojne przejażdżki najlepsze będą łyżwy rekreacyjne. Do sportowej i dynamicznej jazdy z elementami freestyle’u, a także do uprawiania hokeja na lodzie, zdecydowanie najlepsze będą „hokejówki”. Natomiast do jazdy figurowej i artystycznej, a także do tańca na lodzie, optymalne będą tzw. figurówki. Planując zakup modelu dla najmłodszych, warto rozejrzeć się za łyżwami regulowanymi, pozwalającymi dopasować rozmiar buta do rosnącej stopy dziecka. Każdy z tych typów charakteryzuje inny kształt, sztywność i zastosowanie, które mają bezpośredni wpływ na szybkość, dynamikę i efektywność jazdy, a także na komfort i bezpieczeństwo użytkowania.

Niezwykle istotne jest również właściwe dopasowanie rozmiaru łyżew. Aby stabilnie i pewnie trzymały stopę, muszą być dobrane odpowiednio do jej długości. Za mały rozmiar niesie za sobą ryzyko dyskomfortu oraz niedostatecznego ukrwienia stopy, za duże łyżwy natomiast będą przyczyną ślizgania się stopy wewnątrz buta oraz braku odpowiedniego jej podparcia podczas jazdy.

Decydując się na zakup, warto również poświęcić chwilę na wybór zapięcia. Sznurówki, rzepy i klamry to najpopularniejsze stosowane rozwiązania. Klasyczne sznurowanie, choć czasochłonne, ma tę przewagę, że pozwala na optymalne dopasowanie buta do stopy. Rzepy i klamry natomiast nie są tak precyzyjne, niemniej ich zapięcie zajmuje znacznie mniej czasu. 

Jakie łyżwy dostępne są w Empiku?

W sprzedaży posiadamy łyżwy m.in. takich producentów jak Tempish, Fila, Raven, Roces czy K2. Poszczególne produkty różnią się od siebie typem, przeznaczeniem i kształtem, a także rodzajem materiałów, z jakich zostały wykonane, sztywnością czy systemem zastosowanych wiązań. Wśród dostępnego asortymentu dostępne są zarówno klasyczne i eleganckie łyżwy do jazdy figurowej, jak i sportowe i sztywne hokejówki. Nie brakuje również modeli przeznaczonych do spokojnej rekreacyjnej jazdy oraz łyżew zaprojektowanych z myślą o dzieciach. Różnorodność produktów pozwala na dobranie modelu niezależnie od wieku, płci czy stopnia zaawansowania.

Nie ma znaczenia, jakiego rodzaju łyżew szukasz. Zaglądając do naszego sklepu, z pewnością znajdziesz model, który spełni twoje oczekiwania.

więcej

Zobacz więcej artykułów o łyżwach

Wszystkie artykuły

Łyżwy

najczęściej zadawane pytania