Filtruj
Kategorie
Darmowa dostawa
Cena
Wysyłka
Sprzedawca
  • więcej
Marka
  • więcej
Kolor
Płeć
Materiał
  • więcej
Dyscyplina sportu
  • więcej
Rozmiar buta
  • więcej

Łyżwy dla dzieci

Wybór odpowiednich łyżew dziecięcych powinien być dobrze przemyślany. Jeśli mają one posłużyć przez kilka lat dobrym rozwiązaniem mogą okazać się modele regulowane. Jeśli stopa dziecka urośnie, będzie można łatwo dostosować je do nowego rozmiaru. Łyżwy dla dzieci, których ostrza można wymienić na rolki sprawdzą się także podczas letnich zabaw.

Rozrywka dla najmłodszych

Łyżwy dla dziewczynki, jak i łyżwy dla chłopca charakteryzują się bogactwem żywych kolorów. Dzięki odpowiedniej budowie chronią stopy przed uderzeniami. Miękki materiał wewnątrz buta zapewnia komfort nawet podczas długiej jazdy. Płozy wykonane ze stali nierdzewnej gwarantują żywotność przez co najmniej kilka sezonów. Te w łyżwach figurowych gwarantują większą stabilność, natomiast te w łyżwach hokejowych są bardziej zwrotne, co jest niezwykle istotne zwłaszcza podczas szybkich akrobacji.

Łyżwy dla początkujących

Na początek dobrym rozwiązaniem mogą okazać się plastikowe łyżwy dla dzieci z zatrzaskami. Prawidłowo utrzymują stopę, gwarantując stabilną jazdę, dzięki czemu ryzyko kontuzji jest znacznie niższe. Najważniejszym elementem w łyżwach dziecięcych jest właściwe usztywnienie kostki, zapewniające bezpieczeństwo w czasie zabaw na lodzie. Modele przeznaczone dla najmłodszych dzieci są wyposażone w podwójne płozy w celu zachowania lepszej równowagi oraz kontroli. Przestrzeń między płozami jest na tyle duża, aby maluch zbyt szybko nie stracił stabilności.

Hokejówki to dobre rozwiązanie w przypadku dzieci, które dopiero uczą się jeździć. Są krótsze i węższe od figurówek. Ich płozy nie mają charakterystycznych ząbków, które podczas pierwszych prób poruszania się po lodzie mogą stać się bardzo problematyczne.

Sprawdź naszą ofertę łyżew dziecięcych i wybierz te, które sprawią największą radość twojemu dziecku.

więcej

Sprawdź więcej artykułów o sportach zimowych

Wszystkie artykuły

Łyżwy dla dzieci - najczęściej zadawane pytania