Filtruj
Kategorie
Darmowa dostawa
Cena
Wysyłka
Ocena produktu
Sprzedawca
  • więcej
Dobry wybór
Stan produktu
Marka
  • więcej
Kolor
Rodzaj roweru
  • więcej
Materiał
  • więcej
Szerokość w cm

Siodełka rowerowe

Nie istnieje uniwersalne siodełko rowerowe. Jego wybór należy uzależnić zwłaszcza od rodzaju pojazdu, stylu jazdy, długości pokonywanych tras oraz anatomii swojego ciała. Dlatego w naszym asortymencie znajdują się różnego rodzaju siodełka – odpowiednie dla kobiet, mężczyzn oraz dzieci. Można wybrać siodełko rowerowe żelowe, piankowe lub silikonowe

Wygodne i wytrzymałe siodełka rowerowe

Nasza oferta zawiera wysokiej jakości siodełka rowerowe, które zapewniają poczucie komfortu bez względu na długość jazdy. Są odpowiednio wyprofilowane, dzięki czemu dostosowują się do kształtu ciała. Dla zwiększenia wygody, niektóre modele zostały pokryte skórą ekologiczną. Na komfort jazdy pozytywnie wpływa również obniżająca nacisk strefa wcięć czy anatomiczny otwór wentylacyjny.

Siodełka rowerowe renomowanych producentów są wytrzymałe i odporne na warunki atmosferyczne, przetarcia czy odkształcenia. Aby wybrany model służył przez dłuższy czas, warto zakupić pokrowiec na siodełko rowerowe.

Siodełka rowerowe męskie, damskie i dziecięce

Ze względu na różnice w budowie anatomicznej, siodełka rowerowe damskie są szersze i krótsze w porównaniu do męskich. Siodełka rowerowe męskie często mają wcięcie anatomiczne na środku. Modele dla kobiet i mężczyzn różnią się również wzorami i kolorami – siodełko rowerowe damskie częściej przyjmuje pastelowe barwy, a męskie kolor czarny. Siodełka rowerowe dla dzieci są natomiast miększe i szersze. Warto wybrać dla swojej pociechy model z odblaskiem, aby zwiększyć jej bezpieczeństwo po zmroku.

Siodełko rowerowe MTB i szosowe

Siodełka do rowerów górskich są twardsze, dłuższe i węższe od innych modeli. Dzięki temu dobrze sprawdzają się do jazdy z częstą zmianą pozycji ciała. Siodełka rowerowe MTB mogą być płaskie, lekko lub mocno zaokrąglone. Warto zdecydować się na siodełko z amortyzatorem, który tłumi wstrząsy podczas jazdy na nierównej nawierzchni. Siodełka rowerowe szosowe są zazwyczaj jeszcze twardsze, węższe i dłuższe niż górskie. Istotny jest także ich lekki ciężar, co sprzyja szybkiej jeździe.

Siodełka rowerowe trekkingowe i miejskie

Do długiej jazdy trekkingowej najlepiej nadaje się siodełko rowerowe żelowe, które zapewnia wysoki komfort przez wiele godzin, zapobiegając bólowi i otarciom. Siodełko trekkingowe jest znacznie szersze i miększe niż przeznaczone do rowerów MTB oraz szosowych.

Sprawdź nasz asortyment siodełek do rowerów i wybierz model, który sprawdzi się w twoim jednośladzie.

więcej