Filtruj
Kategorie
Cena
Sprzedawca
Ocena
Materiał ramy
Liczba biegów
Marka przerzutek
Kolor
Hamulce
Marka hamulców
Wyposażenie roweru
  • więcej
Materiał

Rowery cruiser

Rower cruiser to pojazd nadający się świetnie do rodzinnych wycieczek weekendowych czy romantycznych podróży we dwoje, a także do codziennej jazdy po mieście. W odróżnieniu od rowerów sportowych cruisery przeznaczone są przede wszystkim do powolnej i spokojnej jazdy po utwardzonych ulicach.

Czym są rowery cruiser i co je wyróżnia?

Rowery cruiser to proste konstrukcje do jazdy w mieście po płaskim terenie. W klasycznej wersji są pozbawione przerzutek, jednak w naszym sklepie nie brakuje również modeli z kilkoma biegami. Jednoślady takie przyjmują zazwyczaj stylistykę retro, dzięki czemu pozwalają wyróżnić się na trasie. Ich specyficzną cechę stanowią kolorowe opony i łańcuchy, a także nietypowa geometria ramy, często z wygięciami oraz rurami ozdobnymi.

Czerp pełną radość z jazdy na rowerze

Komfortową jazdę zapewnia szeroka kierownica wygięta do tyłu. Dzięki temu można przyjąć na rowerze cruiser wygodną, wyprostowaną pozycję ciała. Przyjemną jazdę zapewniają również szerokie, odporne na przebicie opony balonowe, a także miękkie i przestronne siodełko ze sprężynami amortyzującymi nierówności na drodze. W naszej ofercie można wybierać spośród jednośladów z dodatkowym wyposażeniem, np. bagażnikiem, błotnikami, oświetleniem LED czy osłoną łańcucha. Proponowane przez nas rowery cruiser zapewniają dobrą przyczepność do podłoża oraz wysoką stabilność, dzięki czemu rowerzysta może czuć się bezpiecznie podczas jazdy.

Rowery cruiser męskie i damskie

Rowery damskie cruiser najczęściej cechują się subtelną, pastelową kolorystyką. Nie brakuje również modeli o wyrazistych barwach, wzbudzających skojarzenia z wakacjami. Pojazdy dla pań mają niską ramę, co ułatwia wsiadanie i schodzenie z roweru. Można także znaleźć modele z koszykiem na kierownicy. Rama zwykle jest lżejsza niż w rowerach dla mężczyzn – często aluminiowa. Rowery męskie cruiser zazwyczaj są nieco cięższe niż damskie oraz stylizowane na motocykle. Często przyjmują czarną lub brązową barwę.

Sprawdź, jak wiele designerskich rowerów cruiser znajduje się w naszej ofercie.

więcej
Dopasuj swój rower

Zobacz więcej artykułów o rowerach

Wszystkie artykuły

Rowery cruiser - najczęściej zadawane pytania