Chcesz jeździć na rowerze zarówno po ulicach miast, jak i polnych czy leśnych ścieżkach? Przyda ci się więc rower trekkingowy. W naszej ofercie znajdziesz modele przeznaczone zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn w różnym wieku. Są to produkcje renomowanych marek, m.in. Romet, Kross, Kands czy Kellys.
Rowery trekkingowe łączą zalety roweru górskiego oraz szosowego. Dzięki temu są tak uniwersalne. Doskonale radzą sobie na różnego rodzaju nawierzchniach – asfaltowych, żwirowych, ziemnych i wielu innych. Poruszając się nimi po ulicy, możesz osiągnąć sporą prędkość, aby zawsze dotrzeć na czas do celu. Za sprawą lekkiej ramy oraz dużej liczby przełożeń podjazd pod stromą górę nie musi wiązać się z nadmiernym wysiłkiem. Amortyzowane widelce pochłaniają wstrząsy, co będzie istotne zwłaszcza w czasie jazdy po nierównym podłożu pełnym dziur czy kamieni.
Rower trekkingowy sprawdzi się podczas długich wycieczek za miasto, a także codziennych podróży do pracy, szkoły czy na zakupy. Rowery trekkingowe męskie zwykle są wyposażone w duże, 28-calowe koła o niedużej szerokości 38-40 mm. Rower trekkingowy damski zazwyczaj jest nieco mniejszy – często spotyka się opony o rozmiarze 26 cali. Dla dzieci polecamy natomiast jednoślady z kołami 24-calowymi.
Proponujemy ci kilkaset modeli trekkingów prestiżowych marek. Znajdziesz u nas lekkie, wytrzymałe i odporne na różne warunki pogodowe rowery. Jazda na nich jest wyjątkowo komfortowa, ponieważ można przyjąć wyprostowaną pozycję. Bez trudu znajdziesz rower trekkingowy z dodatkowym wyposażeniem, m.in. bagażnikiem, błotnikami, dynamem, podpórką, stopką czy oświetleniem ledowym przednim oraz tylnym. Wygodną jazdę bez względu na długość trasy zapewni ci miękkie, piankowe siodełko.
Zapoznaj się z naszą propozycją rowerów trekkingowych i znajdź model dla siebie. Proponujemy rowery trekkingowe damskie i męskie w różnych wersjach kolorystycznych, z innym designem czy elementami wyposażenia.
Rowery trekkingowe - najczęściej zadawane pytania
Rower trekkingowy to pojazd przeznaczony do jazdy po utwardzonych drogach asfaltowych, a także nawierzchniach ziemnych oraz szutrowych. Najczęściej jest wyposażony w koła o wielkości 26” lub 28”, a szerokość opon mieści się w przedziale 40-45 mm. Dzięki dużym i szerszym w porównaniu do rowerów szosowych kołom, modele trekkingowe lepiej amortyzują drgania.
Trekkingowe rowery dobrze sprawdzają się do długich wypraw rowerowych. Ich rama jest analogiczna jak w przypadku modeli crossowych. Umożliwiają więc komfortową jazdę w wyprostowanej pozycji i zazwyczaj mają amortyzowane przednie widelce o niedużym skoku – od 50 do 80 mm. Cechą charakterystyczną rowerów trekkingowych jest ich pełne wyposażenie, dlatego są stosunkowo ciężkie. Znakiem rozpoznawczym takich pojazdów są sakwy zamieszczone na bagażniku. Najczęściej trekkingi mają ramę aluminiową, której geometria różni się w zależności od płci. Rower trekkingowy damski zwykle można rozpoznać na podstawie wyraźnie obniżonego przekroku, co ułatwia wchodzenie na rower i schodzenie z niego. Rowery trekkingowe męskie najczęściej cechują się klasyczną ramą z górną rurą opadającą pod niewielkim kątem.
W naszej ofercie dostępne są rowery trekkingowe znanych producentów, w tym Romet, Kross, KS Cycling, Maxim czy Goetze. Można wybierać spośród pojazdów w różnych kategoriach cenowych, przeznaczonych dla kobiet, mężczyzn, dzieci i młodzieży. Jednoślad może mieć ramę od 11 cali do 23 cali, co umożliwia jego optymalne dopasowanie do swojego wzrostu. Nasz asortyment obejmuje trekkingowe rowery z pełnym wyposażeniem, hamulcami szczękowymi lub tarczowymi, aluminiową albo stalową ramą, a także przerzutkami z różną liczbą przełożeń, nawet do 30 biegów.
Rower trekkingowy należy dostosować zwłaszcza do swojego wzrostu, stylu jazdy, kondycji, częstotliwości użytkowania i długości tras, a także rodzaju nawierzchni, po których najczęściej planujemy się przemieszczać. Istotnym kryterium wyboru będzie również budżet, jaki zamierzamy przeznaczyć na zakup takiego pojazdu.
Rowery trekkingowe są mocno obciążone przez sakwy i inne wyposażenie, co istotnie utrudnia podjazdy pod strome wzniesienia. Dlatego warto sprawdzić, jak szeroki jest zakres przełożeń w takim jednośladzie – najlepiej, aby było do wyboru co najmniej kilkanaście biegów. Ważny jest także odpowiedni rozmiar ramy – można ją dobrać do swojego wzrostu, co ułatwiają tabele prezentowane przez producentów. W trekkingowych rowerach rzadko jest stosowana rama stalowa, która sporo waży. Znacznie lepszym rozwiązaniem zwykle okazuje się model z ramą aluminiową, która jest lżejsza i sztywniejsza. Słabiej w porównaniu do stalowej ramy tłumi jednak drgania. Dlatego w celu osiągnięcia wysokiego komfortu jazdy warto wybrać rower z amortyzowanym widelcem. Najlepiej, aby amortyzator miał blokadę skoku, co ułatwia podjazdy pod strome wzniesienia.
Warto również zwrócić uwagę, czy rower trekkingowy ma regulowany mostek, który umożliwia zmianę kąta pochylenia kierownicy. Istotna będzie zarazem szerokość opon – szersza zapewnia większy komfort jazdy, natomiast węższa wpływa pozytywnie na szybkość. Najlepiej wybrać koła z uniwersalnym bieżnikiem, który gwarantuje dobrą przyczepność do podłoża i sprawne toczenie. Komfort jazdy na długich dystansach będzie w sporym stopniu zależeć od siodełka. Rowery trekkingowe damskie często są szersze niż męskie, a także dostosowane do anatomii kobiecego ciała. Ważne jest zarazem, aby siodełko nie było zbyt twarde, dobrze pochłaniało drgania i zapewniało odpowiednią wentylację.
Wybór roweru trekkingowego należy także uzależnić od oferowanego przez producenta wyposażenia. Przydatne mogą okazać się m.in. rowerowe sakwy, oświetlenie, stopka, dzwonek, bagażnik, błotniki, pompka, zestaw naprawczy, torba podsiodłowa, kask czy zabezpieczenie przeciwko kradzieży roweru. W pełni wyposażony rower trekkingowy będzie optymalnym wyborem na długie, nawet kilkutygodniowe wyprawy.