Filtruj
Kategorie
Empik Premium
Twoje środki
Cena
Dostępność
Ocena produktu
Sprzedawca
 • więcej
Marka
 • więcej
Rodzaj zasilania
Pojemność akumulatora
 • więcej
Moc urządzenia
 • więcej
Typ akumulatora
Szerokość cięcia (cm)
 • więcej
Wysokość koszenia
 • więcej
Funkcje kosiarki
 • więcej
Funkcje dodatkowe elektronarzędzia
Pojemność koszyka
 • więcej
Pojemność silnika
 • więcej
Poziom hałasu w dB
 • więcej
Wysokość produktu (cm)
Szerokość produktu (cm)
Głębokość produktu (cm)
Materiał
 • więcej
Kolor
Producent silnika
 • więcej

Kosiarki

Wraz z rozpoczęciem sezonu wiosennego powinieneś zadbać o wygląd swojego przydomowego otoczenia. Jeśli tylko odpowiednio, jeszcze przed sezonem, przygotujesz glebę, wysiejesz trawę, a następnie będziesz o nią należycie dbać, za kilka miesięcy będziesz mógł pochwalić się imponującym trawnikiem.  

W okresie wiosenno-letnim posiadanie własnego trawnika wiąże się jednak z koniecznością regularnego koszenia. Do tego celu najlepiej wykorzystać proste w obsłudze kosiarki i podkaszarki, które znajdziesz w naszej ofercie. 

Regularne koszenie – czego użyć do tego celu? 

Nie ulega wątpliwości, że utrzymanie trawnika w idealnym stanie wymaga systematycznego koszenia. Do tego celu możesz wykorzystać kosiarki elektryczne – przewodowe lub akumulatorowe. Ich zaletą jest cicha praca i brak problemu wynikającego z emisji spalin, co niestety ma miejsce w przypadku używania kosiarek spalinowych. Urządzenia elektryczne są wygodne w eksploatacji, a z ich obsługą poradzi sobie nawet nastolatek. Kosiarka elektryczna doskonale sprawdzi się podczas koszenia zarówno płaskich powierzchni murawy, jak i miejsc trudno dostępnych.  

Wybieraj kosiarki elektryczne, kierując się ich funkcjonalnością oraz wygodą użytkowania. Mamy dla Ciebie urządzenia z napędem lub bez napędu. Kosiarka elektryczna z napędem uwolni Cię od konieczności pchania urządzenia – wystarczy, żebyś lekko, nawet jedną ręką, sterował nią i kierunkiem jej pracy. Tego typu modele są zwykle droższe od kosiarek elektrycznych bez napędu, ale przydadzą Ci się szczególnie w przypadku konieczności koszenia trawników o sporej powierzchni. 

Doskonałą alternatywę stanowią kosiarki akumulatorowe – używając ich, nie musisz martwić się plączącymi się przewodami. Warto je wykorzystywać szczególnie do koszenia odległych od domu miejsc. Należy jednak liczyć się z ograniczonym czasem ich działania i większą wagą. 

Kosa i podkaszarka – gdzie się przydadzą? 

Kosa elektryczna, tak samo jak podkaszarka, sprawdzi się nie tyle podczas pielęgnacji trawnika wielkopowierzchniowego, co w razie konieczności zadbania o trudno dostępne miejsca, do których kosiarka tradycyjna nie jest w stanie dotrzeć. Są to urządzenia dające łatwość manewrowania i docierania tam, gdzie jest to potrzebne.  

Kosy elektryczne mają silnik, wysięgnik i mechanizm tnący, a przy tym kółko ułatwiające ich wykorzystywanie. Można podłączyć je do gniazdka lub też wybrać podkaszarkę akumulatorową.  

Zobacz, jakie rozwiązania przygotowaliśmy dla Ciebie – sprawdź naszą ofertę elektronarzędzi na działkę i do ogrodu.   

więcej