Filtruj
Kategorie
Twoje środki
Empik Premium
Cena
Dostępność
  • więcej
Ocena produktu
Sprzedawca
  • więcej
Pojemność akumulatora
Typ akumulatora
Wysokość koszenia
  • więcej
Pojemność koszyka
  • więcej
Poziom hałasu w dB
Wysokość produktu (cm)
Szerokość produktu (cm)
Głębokość produktu (cm)
Materiał
  • więcej
Kolor
Producent silnika
Wyczyść filtry

Rodzaj zasilania: elektryczne usuń

Kosiarki elektryczne

W kategorii tej znajdują się sieciowe kosiarki elektryczne różnych marek, w tym NAC, Hecht, Stiga, Black&Decker, Faworyt, Makita, Wolf-Garden, Bosch, Gardena czy Stiga. Są to urządzenia, które zapewniają cichą i komfortową pracę, bez wdychania spalin.

Kosiarki elektryczne z napędem

Kosiarka elektryczna z napędem na koła ułatwia koszenie trawy, ponieważ nie ma potrzeby wkładania dużej siły w celu popychania urządzenia. Wystarczy włączyć je do prądu, a następnie ręcznie sterować kierunkiem koszenia. Kosiarki sieciowe bez napędu wymagają wykorzystania większej siły mięśni.

Kosiarki sieciowe z koszem

W naszym asortymencie znajdują się liczne kosiarki elektryczne wyposażone w kosz, do którego automatycznie wyrzucana jest trawa. Pojemność kosza najczęściej wynosi od 20 l do 75. Niektóre modele mają wskaźnik zapełnienia. Wskazuje on moment, kiedy należy opróżnić kosz. Dostępne są również elektryczne kosiarki bez kosza, z wyrzutem tylnym lub bocznym. Urządzenia z bocznym wyrzutem pozwalają zachować czystą ścieżkę koszenia.

Parametry kosiarek elektrycznych

Kosiarki sieciowe są najczęściej lżejsze w porównaniu do spalinowych. Mała kosiarka elektryczna waży około 5 kilogramów, co ułatwia manewrowanie i przenoszenie. Dostępne są również nieco cięższe modele, które ważą kilkanaście kilogramów. Elektryczna kosiarka najczęściej ma moc od 800 W do 2000 W. Szerokość koszenia zwykle wynosi około 30 cm. Wiele urządzeń jest wyposażonych w kilka opcji regulacji wysokości koszenia, np. 20-75 mm, 20-70 mm, 25-65 mm, 20-60 mm czy 25-75 mm.

Kosiarki elektryczne w naszym asortymencie mają wytrzymałą obudowę – metalową lub polipropylenową. Niektóre modele są wyposażone w duże koła o średnicy około 20 cm, które zmniejszają opory toczenia i ułatwiają manewrowanie. Można wybrać urządzenie z lampką sygnalizującą podłączenie zasilania. Dostępne są także kosiarki sieciowe z funkcją mielenia (mulczowania) trawy, która może być następnie używana jako nawóz.

Porównaj modele kosiarek elektrycznych z naszego asortymentu i wybierz urządzenie, które najlepiej sprawdzi się w twoim ogrodzie.

więcej