Filtruj
Kategorie
Cena
Ocena produktu
Czas trwania
Polecane
Autor
  • więcej
Lektor
  • więcej
Seria
  • więcej
Wydawca
  • więcej

Podcasty polityczne i historyczne

Nagranie audycji radiowej, która dotrze do milionów słuchaczy, to nie lada wyzwanie. Jednak obecnie za sprawą Internetu każdy może stworzyć własną audycję. Podcasty to seria odcinków, w których twórca dzieli się ze słuchaczami swoją wiedzą z określonej dziedziny i najczęściej jest w niej ekspertem. Podcasterzy zapraszają również innych gości, aby wypowiedzieli się na dane tematy. Sięgając po podcasty polityczne oraz historyczne można zyskać cenne informacje dotyczące światowej oraz regionalnej historii i polityki.

Wiedza na wyciągniecie ręki

Jadąc autobusem lub stojąc w korku wystarczy włączyć pobrane nagrania i dowiedzieć się, kim byli dawni nordyccy piraci, czyli Wikingowie, którzy do końca XI wieku najeżdżali Europę. To nie tylko podcast o historii, ale również o polityce, gdyż pozwoli zapoznać się ze strukturą ich społeczeństwa i sposobem sprawowania rządów na Wyspach Brytyjskich oraz w innych państwach Europy. Seria podcastów „Światowa historia” jest skierowana do tych, którzy interesują się podstawami aktualnej geopolityki świata.

Dla poszukujących informacji dotyczących mitologii dawanych Słowian została stworzona seria podcastów o historii wydawnictwa „Podróż bez paszportu”. Nie zabraknie ciekawostek dotyczących tego, kim są rusałki, latawce, utopce, szeptuchy lub tego, czy „Wiedźmin” jest typowo słowiański. Ten podcast, to opowieść o tym, dlaczego społeczeństwo coraz częściej sięga do korzeni, w poszukiwaniu odpowiedzi na pytania o ludzką naturę oraz o tym, w jaki sposób katolicy zapożyczyli typowo pogańskie święta.

Zajrzyj do świata pełnego tajemnic

Tematyka podcastów o historii oraz o polityce jest bardzo szeroka i dostosowana do różnych zainteresowań. W ofercie dostępne są między innymi podcasty, między innymi o starożytnym Egipcie, Korei Północnej, polityce Węgier, kultowych słodyczach czasów PRL-u, czy o szeroko pojętej historii Polski. Podcastów możesz słuchać za pomocą naszej aplikacji do podcastów Empik Go.

Zaspokój głód wiedzy i wybierz podcast, który pozwoli na poznanie tajemnic historii i polityki.

więcej

Przeczytaj więcej o audiobookach

Sprawdź więcej artykułów!