Filtruj
Kategorie
Darmowa dostawa
Cena
Dostępne środki
Wysyłka
Ocena produktu
Sprzedawca
  • więcej
Dobry wybór
Stan produktu
Kolor
Seria
  • więcej
Model piłki
  • więcej
Sposób łączenia paneli piłki
Wyczyść filtry

Marka: nike usuń

Piłki Nike

Nie od dziś wiadomo, że siłą napędową wszystkich marek jest reklama. Jednak, aby była skuteczna, musi przemawiać do odbiorcy nie tylko chwytliwym sloganem, ale przede wszystkim mieć solidne podparcie w postaci jakości produktu, z którym jest wiązana.

Znane chyba na całym świecie motto „JUST DO IT” to hasło, które nie tylko zachęca do podjęcia działania, ale przede wszystkim kojarzone jest z funkcjonalnymi, dobrymi jakościowo produktami marki Nike.

Charakterystyczna „łyżwa”, która pierwotnie kojarzona była wyłącznie z butami do biegania, aktualnie stanowi jeden z najbardziej rozpoznawalnych logotypów na świecie. Dziś można ją znaleźć choćby na odzieży, akcesoriach czy sprzęcie sportowym. Piłki do piłki nożnej Nike, buty czy wszelkiego rodzaju asortyment, który opatrzony jest tym symbolem, to synonim jakości wytrzymałości oraz funkcjonalności.

Historia marki

Historia marki Nike sięga 1964 roku, kiedy to Phil Knight biegając w barwach lekkoatletycznej drużyny University of Oregon, nawiązał współpracę z trenerem Billem Bowermanem, który wówczas fascynował się optymalizacją butów dla biegaczy. Do tego celu wykorzystywał dostępne na rynku modele, które po modyfikacji trafiały na testy do jego podopiecznego.

Po ukończeniu studiów Phil Knight nawiązał współpracę z grupą japońskich biznesmenów, która polegała na eksportowaniu do Stanów Zjednoczonych popularnych butów Tiger. Chcąc kontynuować przygodę z obuwiem sportowym, do spółki zaprosił Billa Bowermana, czego efektem było założenie firmy o nazwie Blue Ribbon Sports.

W 1965 roku Bowerman zaproponował firmie Tiger udoskonalony wariant butów. Projekt jednocześnie okazał się wielkim sukcesem oraz kością niezgody pomiędzy japońskim dostawcą a Blue Ribbon Sports, ponieważ obie ze stron przypisywały sobie prawa do zyskującego na popularności modelu. Ostatecznie spór zakończył się w sądzie, w wyniku czego obie strony konfliktu otrzymały prawa do sprzedaży swojej wersji obuwia.

Po rozstaniu z firmą Tiger, Blue Ribbon Sports zmienili nazwę na Nike, która nawiązuje bezpośrednio do imienia greckiej bogini. W ślad za nazwą powstało również charakterystyczne logo, które jest dziełem ówczesnej studentki projektowania na pobliskim Uniwersytecie Stanowym w Portland.

I tak firma Nike z pełną głową pomysłów szturmem zaczęła podbijać sportowy rynek. W ślad za innowacyjnymi rozwiązaniami szła kampania reklamowa, która we współpracy ze znanymi osobistościami ze świata sportu, docierała do coraz większego grona odbiorców. Tiger Woods, Kobe Bryant, Lebron James czy w końcu Michael Jordan to nazwiska, które zdecydowanie przyczyniły się do wzrostu popularności marki.

Na przestrzeni lat amerykański producent, udoskonalał i wprowadzał na rynek kolejne produkty. Aktualnie obok takich firm jak Adidas, Puma czy Asics, Nike jest jednym z bardziej szanowanych producentów odzieży, obuwia, asortymentu oraz sprzętu sportowego.

Co w ofercie?

W ofercie amerykańskiego producenta można znaleźć szeroką gamę odzieży, sprzętu oraz akcesoriów sportowych. Są to produkty zaprojektowane z myślą o konkretnych dyscyplinach sportu, jak również modele lifestylowe i casualowe. Niezależnie od rodzaju, typu czy przeznaczenia, każda z pozycji, jaka znajduje się w katalogu Nike, to gwarancja dobrego jakościowo, funkcjonalnego i wytrzymałego produktu.

Z całego asortymentu amerykańskiego potentata od lat niesłabnącą popularnością cieszą się piłki do nożnej Nike. Z jednej strony wynika to z popularności samej dyscypliny sportu, z drugiej natomiast jest to naturalna reakcja klientów na dobry jakościowo produkt. Każda piłka do piłki nożnej Nike, niezależnie od jej wielkości, materiału, z jakiego została wykonana czy samej konstrukcji została zaprojektowana z myślą o konkretnej grupie użytkowników. Rozumiejąc potrzeby przyszłych klientów, piłki nożne Nike, w tym piłki Nike Strike, to modele, które nie tylko są przystępne cenowo, ale przede wszystkim sprzęt, który z powodzeniem może być wykorzystywany podczas podwórkowych rozgrywek czy ligowych meczów.

więcej

Przeczytaj więcej artykułów na temat piłek do piłki nożnej

Wszystkie artykuły