Filtruj
Kategorie
Darmowa dostawa
Cena
Dostępne środki
Wysyłka
Ocena produktu
Sprzedawca
  • więcej
Stan produktu
Kolor
Sposób łączenia paneli piłki
Wyczyść filtry

Marka: adidas usuń

Piłki Adidas

Wśród niewyobrażalnej wręcz liczby producentów i marek, jakie dostępne są na rynku odzieży, akcesoriów czy sprzętu sportowego, niewiele jest takich, które mogą poszczycić się rozpoznawalnością na skalę światową. Zazwyczaj, myśląc o konkretnej aktywności, poszczególne produkty kojarzone są z dyscyplinami, w których ów producent się wyspecjalizował. Jednak istnieją firmy, których logo przywodzi na myśl nie tylko określony rodzaj aktywności, ale wpisuje się w zdecydowaną ich większość.

Jednym z nielicznych gigantów przemysłu sportowego jest firma Adidas, którą zdecydowana większość osób kojarzy nie tylko z wygodnymi dresami, dobrej jakości butami czy stylowymi perfumami. Adidas to przede wszystkim piłki do piłki nożnej, obuwie oraz odzież niezbędna do uprawiania tej popularnej dyscypliny sportu.

Historia marki

Piłki do piłki nożnej Adidas, mimo że aktualnie stanowią dość powszechny widok zarówno na lokalnych boiskach, jak i na największych sportowych arenach, nadal są obiektem westchnień wielu młodych adeptów sztuki piłkarskiej. Wiąże się to z prestiżem oraz jakością marki, której historia sięga początków XX wieku, kiedy to w 1924 roku w małym miasteczku w Bawarii Adi Dassler zarejestrował firmę o nazwie „Gebrüder Dassler Schuhfabrik”. Jednak to był dopiero początek. Po zebraniu doświadczenia w zakresie produkcji sprzętu sportowego w 1949 roku ponownie założył działalność, ale tym razem pod nazwą „Adi Dassler adidas Sportschuhfabrik”.

Wraz z 47 pracownikami rozpoczęli pracę, której owocem było pojawienie się, a następnie zarejestrowanie pierwszego obuwia z charakterystycznymi dla marki trzema paskami.

Pierwszy raz o firmie Adidas zrobiło się głośno, kiedy to dzięki zastosowaniu wkręcanych w podeszwę obuwia ćwieków, reprezentacja Niemiec w piłce nożnej wygrała w finale mistrzostw świata z niepokonanymi wówczas Węgrami. Dzięki temu producent zyskał na popularności i stał się powszechnie znany na boiskach piłkarskich całego świata.

Po lekkim obuwiu do piłki nożnej przyszła pora na odzież. Sekretem sukcesu Adiego Dasslera była chęć spotykania się ze sportowcami oraz brania pod uwagę ich cennych, popartych doświadczeniem uwag. Dzięki takiemu podejściu, odważnym decyzjom oraz innowacyjnym rozwiązaniom, marka Adidas poczyniła kolejny krok milowy.

W 1970 roku na Mistrzostwach Świata na stadionach po raz pierwszy pojawiła się piłka meczowa Adidas TELSTAR. Jej charakterystyczna biało-czarna budowa została zaprojektowana głównie z myślą o poprawie widoczności piłki podczas transmisji meczów oglądanych w monochromatycznych odbiornikach telewizyjnych. To był początek współpracy, dzięki której piłki meczowe Adidas dostarczane były na kolejne Puchary Świata FIFA.

Później było już tylko coraz lepiej. Wypuszczając na rynek dobre jakościowo funkcjonalne produkty, Adidas szturmem wdzierał się nie tylko w świat piłki nożnej, ale także zdobywał serca miłośników innych dyscyplin sportu, czego potwierdzeniem było korzystanie z ich asortymentu nie tylko przez amatorów, ale również przez tzw. prosów.

Budowanej przez lata pozycji Adidasa nie zaszkodziła nawet nagła śmierć Adiego Dasslera oraz zawirowań, jakie powstały w wyniku przejęcia działalności firmy przez kolejne osoby. Doprowadzona prawie do bankructwa niemiecka marka, w 1992 roku została przejęta przez nowego CEO, który zaczął odbudowywać nadkruszone fundamenty finansowe firmy. Od tamtego czasu Adidas przeszedł wiele zmian personalnych, jednak miało to wyłącznie pozytywny wpływ na kondycję firmy.

Dziś, czyli niemalże 100 lat od daty założenia firmy, charakterystyczne logo z trzema paskami można dostrzec nie tylko na piłkarskich stadionach, ale również na kortach, torach, trasach czy ścieżkach, jak również na estradach, planach filmowych czy na ulicy. Dowodzi to faktu, że marka Adidas to nie tylko dobry jakościowo funkcjonalny produkt, ale również ikona dzisiejszej popkultury.

Co w ofercie?

Nie sposób wymienić całego asortymentu dostępnego w katalogu firmy Adidas. Zawiera on bowiem bogatą ofertę odzieży, obuwia i akcesoriów, jak również sprzętu przeznaczonego do uprawiania praktycznie każdej dyscypliny sportu. Nie brakuje tu również zwykłej odzieży casualowej, zegarków, czapek czy szerokiej gamy kosmetyków.

Skupiając się jednak na asortymencie, którego produkcja stanowi niejako podwaliny marki, niemiecki producent nadal oferuje wysokiej jakości piłki nożne Adidas. Wśród nich dostępne są zarówno podstawowe modele treningowe, jak i kolorowe i charakterystyczne piłki Adidas Champions League. Poszczególne modele różnią się od siebie nie tylko wielkością, rodzajem materiału, z jakiego zostały wykonane czy sposobem szycia, ale również przeznaczeniem. Jedno jest pewne. Decydując się na zakup produktu opatrzonego charakterystycznym logiem, bez znaczenia czy będzie to piłka Adidas przeznaczona dla dzieci, czy piłka Adidas Uniforia, która kierowana jest do zaawansowanego użytkownika, wraz z produktem otrzymujemy gwarancję jakości, wytrzymałości oraz funkcjonalności

więcej

Przeczytaj więcej artykułów na temat piłek do piłki nożnej

Wszystkie artykuły