Filtruj
Kategorie
Darmowa dostawa
Cena
Wysyłka
Ocena produktu
Sprzedawca
  • więcej
Dobry wybór
Stan produktu
Kolor
Szerokość linki (mm)
  • więcej

Smycze dla psów

Smycz dla psa to jeden z podstawowych gadżetów, który ułatwi codzienne spacery, zarówno psu, jak i jego opiekunowi. Odpowiednio dobrana i wytrzymała dba o bezpieczeństwo zarówno czworonoga, jak i innych zwierząt oraz przechodniów podczas codziennych spacerów. Właścicielowi psiaka zapewnia z kolei odpowiednią kontrolę nad pupilem, a także oszczędza mu stresu związanego z możliwym nagłym wtargnięciem psa na jezdnię czy udaniem się w pogoń za innym zwierzęciem. Należy pamiętać, że powinna być ona dostosowana do wagi oraz wielkości zwierzęcia. Nie może być ani zbyt ciasna, ani zbyt luźna. Jednym z najbardziej praktycznych modeli jest smycz przepinana, gdyż jej długość można swobodnie regulować. Takie rozwiązanie sprawdzi się podczas leśnych i miejskich wędrówek. Smycze proste sprawdzą się w przypadku pupili, które dopiero uczą się chodzić na smyczy.

Mając na uwadze przede wszystkim dobro czworonogów oraz ich opiekunów, w tej kategorii zebraliśmy wysokiej jakości smycze dla psów różnych ras, w tym takich renomowanych producentów, jak Flexi, Alizoo, Amiplay, John Dog, Hunter czy Champion. Można u nas znaleźć produkt odpowiedni nawet dla najbardziej aktywnych psiaków!

Automatyczne smycze dla psów

Smycz dla psa automatyczna, nazywana także wyciąganą lub po prostu Flexi (od nazwy firmy, która ją zaprojektowała), występuje w naszej ofercie w wersji dla małych psów (z linką) oraz średnich i dużych, o wadze powyżej 20 kg (z taśmą). W obu przypadkach ma za zadanie zapewnić zwierzakowi swobodę w eksplorowaniu terenu, w związku z czym jest polecana tym pupilom, które słuchają się opiekunów i reagują na komendy. Ich dodatkową zaletą jest automatyczne zwijanie oraz opcja zablokowania smyczy na wybranej długości, dzięki którym utrzymywanie kontroli nad spacerem podopiecznego jest jeszcze łatwiejsze. Taśma jest odporna na przetarcia i skręcanie się.

Oferujemy smycze automatyczne dla psów w wielu wersjach kolorystycznych oraz rozmiarowych. To między innymi Flexi dla zwierzaków do 8 kg, do 12 kg, do 15 kg, do 20 kg, czy 25, a nawet 50 kg. Proponujemy popularną długość 5 metrów, a także wersje krótsze osiągające maksymalnie 3 metry – lub dłuższe, do zadań specjalnych, 8-metrowe. Co więcej, w poszczególnych modelach możliwe jest podpięcie podręcznego, kompaktowego case’a na woreczki do zbierania psich odchodów, takiego jak Multi Box od Flexi.

Smycze treningowe

Przed zakupem warto zwrócić uwagę na charakter psa. Jeśli zwierzak jest energiczny i bardzo żywy, dobrym rozwiązaniem może okazać się smycz sportowa. Zapewni ona psu nieco więcej wolności, ale przede wszystkim bezpieczeństwo.

Smycze treningowe dla psów są stworzone z myślą o zwierzakach, które cenią sobie dobrą zabawę w każdych warunkach. Akcesoria te uskutecznią podstawowe szkolenie posłuszeństwa oraz specjalistyczne treningi. Smycze dla dużych psów są zazwyczaj wykonane z mocnego, plecionego materiału. Produkty tego typu zapewniają pewny chwyt i ułatwiają prowadzenie psa. Elementy odblaskowe sprawiają, że zwierzak jest widoczny również podczas wieczornych spacerów. Dodatek w postaci amortyzatora pozwoli na wspólne uprawianie sportu z pupilem.

Smycze dla psów lubiących ruch

Dla właścicieli, którzy zaczynają dzień od porannego joggingu z psem, ciekawym rozwiązaniem może okazać się smycz z pasem biodrowym. W ten sposób zarówno ręce, jak i kręgosłup są odciążone, dlatego model ten sprawdzi się również w trakcie jazdy na rowerze lub na rolkach. W zestawie znajduje się również saszetka biodrowa, w której można umieścić potrzebne rzeczy, jak klucze, czy telefon.

Smycze przepinane dla psów

Smycz przepinana to bardziej funkcjonalna wersja najbardziej klasycznych modeli. Wyposażona w praktyczny karabińczyk lub inne szybkie zapięcie umożliwia sprawne podpięcie jej do kółeczka w obroży albo szelkach. Co więcej, takich zapięć może być kilka na całej długości; czasami jedno, a czasem nawet 3 i to właśnie od nich pochodzi nazwa smyczy przepinanych – umożliwiają bowiem w taki sposób zmianę ich długości. Proponujemy szeroki wybór takich modeli w różnych wersjach kolorystycznych i wzorniczych, w tym w urocze psie łapki czy barwy tęczy, o długościach od zaledwie 1 do nawet 15 metrów.

Zajrzyj również do naszej oferty ozdobnych, wytrzymałych obroży dla psów i skomponuj idealny zestaw dla swojego pupila!

więcej

Smycze dla psów - najczęściej zadawane pytania