Filtruj
Kategorie
Darmowa dostawa
Cena
Wysyłka
Ocena produktu
Sprzedawca
  • więcej
Marka
  • więcej
Kolor
Płeć
  • więcej
Materiał
  • więcej
Dyscyplina sportu
Parametr odzieży
Kategoria przyciemniania szkieł
Rozmiar
  • więcej

Gogle narciarskie

Gogle narciarskie to jeden z podstawowych elementów wyposażenia każdego miłośnika szaleństw na stokach. Funkcja, jaką pełnią jest niezwykle ważna. To nie tylko element sportowej mody, ale przede wszystkim skuteczna ochrona oczu przed negatywnym wpływem wiatru, mrozu, słońca i śniegu. Dlatego, decydując się na ich zakup, warto poświęcić chwilę, aby upatrzony model był dobrany optymalnie do naszych potrzeb.

Gogle narciarskie – na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Różnorodność dostępnych na rynku gogli narciarskich sprawia, że ich zakup wcale nie jest taki prosty, jakby mogło się wydawać. Zwracając jednak uwagę na kilka kluczowych kwestii, z pewnością uda się wybrać optymalny model. Pierwsze, na co należałoby zwrócić uwagę to płeć oraz wiek użytkownika. Damskie, męskie i juniorskie gogle narciarskie różnią się od siebie nie tylko designem czy kolorem, ale przede wszystkim wielkością i kształtem. Każde z nich, bez względu na typ czy rodzaj, muszą być idealnie dopasowane. Ewentualny dyskomfort czy ograniczone pole widzenia to wyraźny sygnał, że należy szukać innego modelu. Niezwykle istotne jest również to, aby ewentualnej przymiarki dokonywać w kasku. Odpowiednio dobrany produkt musi bowiem chować się w jego obrysie, przy czym szczeliny pomiędzy ramką gogli a kaskiem powinny być możliwie najmniejsze.

Rodzaje gogli narciarskich.

Najpopularniejsze na rynku gogle narciarskie możemy podzielić na dwa typy: gogle sferyczne oraz gogle cylindryczne. Gogle sferyczne, zakrzywione w poziomie i pionie, zapewniają doskonałą widoczność, minimalizują zjawisko pojawiania się odblasków i zniekształceń, jednak są podatne na uszkodzenia i dość drogie w zakupie. Gogle cylindryczne, nazywane również płaskimi, są tańsze i odporniejsze na uszkodzenia, niemniej podczas korzystania istnieje ryzyko pojawienia się odblasków, oraz ograniczenia peryferyjnego pola widzenia. Należy zaznaczyć, że kolor szkła natomiast powinien być dobrany optymalnie do warunków panujących na stoku. Biorąc bowiem pod uwagę ilość dostępnych na rynku wariantów, warto rozważyć wybór modelu z wymiennymi szybkami lub zakup gogli z soczewkami fotochromowymi. 

Osoby korzystające na co dzień z okularów korekcyjnych, powinny natomiast szukać dedykowanych modeli, które u większości producentów oznaczone są symbolem OTG (ang. Over The Glass). Ten rodzaj gogli zazwyczaj jest nieco większy, przez co założenie ich na zwykłe okulary nie stanowi większego problemu. 

Warto również wiedzieć, że poza kształtem soczewek, gogle narciarskie dzielimy również na ramkowe i bezramkowe. Każdy z tych typów ma swoje wady i zalety. Modele z ramką są bardziej elastyczne i odporniejsze na uszkodzenia, jednak ów ramka czasami może nieco ograniczać pole widzenia. Gogle bezramkowe są sztywniejsze, mniej odporne na uszkodzenia i znacznie lżejsze, a co równie ważne, brak ramki zapewnia szersze spektrum widzenia. Podczas zakupu gogli warto wybierać modele z systemem zapobiegającym parowaniu szybek. Może to być naniesiona na szkło chemiczna powłoka, zaimplementowana membrana, wentylowana soczewka lub odpowiednio rozmieszczone w ramce otwory wentylacyjne.

Co więcej, takie dodatki jak silikonowe wykończenie paska, który zapobiega zsuwaniu się gogli z kasku, jak również solidny pokrowiec, pozwalający na ich bezpieczne transportowanie i przechowywanie, zdecydowanie poprawiają komfort użytkowania.

Jakie gogle narciarskie dostępne są w naszym asortymencie?

W sprzedaży posiadamy gogle narciarskie m.in. takich producentów jak Alpina, Uvex, Salomon, POC czy Giro. Poszczególne modele różnią się od siebie rodzajem, typem i wielkością, a także kolorem, kategorią przyciemnienia szkieł czy materiałem, z jakiego zostały wykonane. Dostępne w naszym sklepie gogle narciarskie to zarówno modele dla kobiet, mężczyzn i dzieci, które zapewnią nie tylko doskonałą ochronę oczu na stoku, ale również będą stanowiły ciekawe uzupełnienie stroju narciarskiego. Co więcej, wśród dostępnego asortymentu posiadamy także szeroki wybór gogli sferycznych i cylindrycznych, a także modeli z ramką jak i bez niej. Są to produkty skierowane zarówno do amatorów narciarstwa jak i osób o znacznie wyższym stopniu wytrenowania.

Niezależnie od tego czy szukasz prostych gogli narciarskich do sporadycznego użytku, czy chcesz kupić zaawansowany technologicznie model wpisujący się w światowe standardy, koniecznie zajrzyj do nas. Tu z pewnością znajdziesz coś dla siebie. Sprawdź też kaski narciarskie dostępne w naszym asortmencie. 

więcej