Filtruj
Kategorie
Dla kogo
  • więcej
Kolor
Rozmiar
  • więcej
Sprzedawca
  • więcej
Dostępność
Ocena
Cena

Uvex

Uvex to niemiecka marka o bardzo bogatej tradycji. Została założona w 1926 roku jako rodzinna firma i z roku na rok sukcesywnie powiększała swój asortyment. Obecnie jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych producentów odzieży i akcesoriów sportowych. Nazwa Uvex to skrót od Ultra Violet EXcluded, co oznacza wykluczenie ultrafioletu w produktach marki. W 1990 roku zmieniono strukturę firmy, wyodrębniając z niej Uvex Sport oraz Uvex Safety, zajmujący się produkcją wysokiej jakości akcesoriów ochronnych wykorzystywanych w różnych gałęziach przemysłu, takich jak okulary ochronne Uvex.

Kaski Uvex

Jednym z najbardziej rozpoznawalnych produktów marki jest kask rowerowy Uvex, stworzony z myślą o dorosłych użytkownikach rowerów MTB, trekkingowych, miejskich oraz BMX. W ofercie firmy nie brakuje jednak także rowerowych kasków dziecięcych oraz kasków fullface przeznaczonych do agresywnej jazdy np. enduro czy downhill. Wszystkie kaski rowerowe Uvex cechuje wysoka jakość użytych do ich produkcji materiałów oraz zastosowanie w nich nowoczesnych technologii, takich jak system regulacji Uvex IAS  3D umożliwiający dopasowanie kasku nie tylko w obwodzie, ale również w głębokości osadzenia na głowie.

Analogiczny system regulacji odnaleźć można także w kaskach narciarskich Uvex, które są bardzo dobrze znane fanom dyscyplin zimowych. Przy produkcji kasków, marka stawia przede wszystkim na bezpieczeństwo, dlatego kaski rowerowe są zgodne z normą EN 1078CE a kaski zimowe z normą DIN EN 1077. Ponadto kaski Uvex posiadają znak jakości TÜV GS, potwierdzający zgodność produktów z wymogami bezpieczeństwa.

Gogle narciarskie i okulary rowerowe Uvex

Oferta marki to także szeroka propozycja gogli narciarskich i okularów rowerowych Uvex, wśród których odnaleźć można modele przeznaczone do jazdy po zmroku, okulary z polaryzacją, wymiennymi szkłami oraz fotochromowe. Poza goglami narciarskimi i okularami rowerowymi, w ofercie firmy odnaleźć można także bardziej casualowe okulary, które chętnie wybierane są jako sportowe dodatki do codziennych stylizacji. Wszystkie gogle i okulary Uvex zapewniają wysoką ochronę przed promieniowaniem UVA, UVB, UVC. Cechuje je także nowoczesny styl oraz bogactwo kolorystyczne, dzięki którym każdy ma możliwość odnaleźć wśród nich model, zgodny z jego indywidualnym poczuciem estetyki.

Niezależnie od tego, czy potrzebujesz ochrony podczas rowerowej przejażdżki, czy zimowego szaleństwa na stoku, sprawdź ofertę niemieckiej firmy Uvex i skorzystaj z jej blisko stuletniego doświadczenia w tym zakresie.

więcej