Marka: avento usuń

Akcesoria do siatkówki

Za sprawą spektakularnych osiągnięć polskich drużyn narodowych w piłce siatkowej, siatkówka stała się jednym z najbardziej popularnych sportów drużynowych. Pozwala ona na miłą rozrywkę, a dla zawodowców jest pasją i sposobem na życie. Uprawianie siatkówki nie wymaga posiadania wielu skomplikowanych sprzętów i akcesoriów. Do gry wystarczą odpowiednie buty, strój i oczywiście piłka siatkowa.

Jaka powinna być piłka do siatkówki?

Na empik.com znajdziesz wiele różnego rodzaju piłek służących do gry w siatkówkę. Powinny być one wykonane z podłużnych paneli połączonych ze sobą. Mogą być one klejone lub zszywane. Ilość paneli zależy od modelu wybranej piłki do siatkówki, jak i od producenta. Panele te mogą być zrobione z różnych materiałów, głównie ze skóry syntetycznej, która od kilkunastu lat skutecznie wypiera skórę naturalną, ponieważ ta ma większą tendencję do chłonięcia wilgoci.

Przy zakupie zwróć uwagę na dętkę piłki. Może być ona wykonana z różnego materiału, m.in. z butylu lub lateksu. Po napompowaniu powinna się dobrze odbijać. Dobierz też rozmiar piłki do siatkówki do swoich potrzeb – gry na hali lub na wolnym powietrzu.

W czym grać w siatkówkę?

Gra w siatkówkę na hali czy na wolnym powietrzu wymaga luźnego stroju, który nie będzie ograniczał Twoich ruchów podczas odbijania piłki czy blokowania kolejnych uderzeń. Luźne spodenki, wykonane z syntetycznych materiałów, będą dobrze wentylowały skórę. Podobne właściwości powinna mieć też koszulka. Do tego zestawu potrzebujesz jeszcze butów, które będą minimalizować ryzyko kontuzji stóp i nóg. Wybierz z naszej oferty buty wykonane z najwyższej jakości materiałów. Podeszwa takiego obuwia powinna być dosyć miękka i elastyczna, a wnętrze wyprofilowane. Odpowiedni kształt obuwia zapewni Ci ochronę i dobre usztywnienie stawu skokowego.

Jeśli obawiasz się o kontuzję, to wykorzystuj akcesoria do gry w siatkówkę, do których zalicza się między innymi nakolanniki i ochraniacze na ręce. Akcesoria te stabilizują stawy, które podczas treningów i meczów są najbardziej narażone na urazy.

więcej