Filtruj
Kategorie
Darmowa dostawa
Cena
Dostępność
Ocena produktu
Sprzedawca
  • więcej
Kolor
Płeć
  • więcej
Dyscyplina sportu
Materiał
  • więcej
Rozmiar piłki
Sposób łączenia paneli piłki

Piłki do siatkówki

Zaraz po piłce nożnej, drugą najpopularniejszą w Polsce dyscypliną sportu drużynowego, jest piłka siatkowa. Wszystko to za sprawą wysokiego poziomu, jaki reprezentują sobą polscy siatkarze. Nie ma zatem nic dziwnego, że na fali popularności tej właśnie dyscypliny, piłka do siatkówki stała się jednym z najczęściej kupowanych produktów w sklepach sportowych. Możliwość spróbowania własnych sił podczas towarzyskiego meczu w gronie przyjaciół, czy to na specjalnie przygotowanym boisku, w parku, czy we własnym ogrodzie, sprawiła, że do wyboru piłki do siatkówki znaczna część osób stara się podejść świadomie. Jednak decydując się na zakup konkretnego modelu, warto wiedzieć, na co zwrócić uwagę, aby nowy nabytek spełnił nasze oczekiwania.

Piłka do siatkówki – co warto wiedzieć przed zakupem?

W teorii zakup piłki do siatkówki nie powinien sprawiać większych problemów, jednak po zagłębieniu się w temat szybko da się zauważyć, że poszczególne modele znacząco się od siebie różnią. Rodzaj, rozmiar, waga czy materiał, z jakiego zostały wykonane, to tylko niektóre z aspektów, na które należy zwrócić uwagę przy zakupie. Piłka do siatkówki powinna bowiem być dobrana nie tylko do rodzaju, ale również miejsca gry. 

Podstawowym kryterium wyboru powinno być przeznaczenie piłki. To czy będziemy korzystać z niej w pomieszczeniach zamkniętych, czy na zewnątrz będzie miało wpływ nie tylko na rodzaj materiału, z jakiego powinna być wykonana piłka do siatkówki, ale również na sposób łączenia paneli, wagę czy rozmiar piłki. 

Piłki do siatkówki przeznaczone do rozgrywek na świeżym powietrzu są zazwyczaj nieco cięższe i w odróżnieniu od ważących 260-280 g modeli zaprojektowanych z myślą o rozgrywkach na zamkniętych arenach, ważą ok. 500 g. Poza tym sposób łączenia paneli oraz materiał, z jakiego zostały wykonane modele przeznaczone do użytku zewnętrznego, mają za zadanie zwiększyć odporność piłki na działanie wody. 

Warto również wiedzieć, że pomimo kilku dostępnych na rynku wielkości piłek, przyjętym oficjalnym standardem jest rozmiar 5, którego średnica powinna wynosić 21 cm, a obwód mieścić się w przedziale 65-67 cm.

Jakie piłki do siatkówki dostępne są w sieci Empik?

W naszym asortymencie dostępne są piłki do siatkówki m.in. takich producentów jak Mikasa, Wilson, Molten, Midex czy Meteor. Poszczególne modele zarówno tych firm, jak i pozostałych marek różnią się od siebie nie tylko przeznaczeniem, wielkością czy wagą, ale również rodzajem materiału, z jakiego zostały wykonane, typem znajdującego się wewnątrz piłki pęcherza czy sposobem łączenia paneli.

Posiadamy zarówno piłki do siatkówki dedykowane do amatorskich rozgrywek czy spotkań treningowych, jak i zatwierdzone przez FIVB (Międzynarodowa Federacja Piłki Siatkowej) modele, z których siatkarze na arenach całego świata korzystają podczas ligowych rozgrywek. W naszym asortymencie można znaleźć piłki do siatkówki zaprojektowane m.in. z myślą o grze na zamkniętych boiskach, treningach rozgrywających, jak również produkty dedykowane do siatkówki plażowej czy do tzw. mini volleyball.

Jeśli szukasz piłki do siatkówki, niezależnie od tego, czy ma ona posłużyć do towarzyskich rozgrywek, zabawy z dziećmi czy ligowych spotkań, zapraszamy do odwiedzenia naszego sklepu. Wśród bogatego asortymentu z pewnością znajdziesz interesujący cię model.

więcej