Filtruj
Kategorie
Empik Premium
Barwa światła
  • więcej
Gwint
  • więcej
Marka
  • więcej
Dostępność
  • więcej
Cena produktu
Ocena
Sposób dostawy (oferta Empik)

Żarówki

Żyrandole sufitowe, kinkiety naścienne, plafony czy lampy stojące i biurkowe wymagają odpowiednich żarówek, by dobrze spełniały swoją funkcję. U nas znajdziesz różnego rodzaje świetlówki, które będą dopasowane do źródeł oświetlenia. Mamy w ofercie także żarówki energooszczędne znanych, renomowanych marek, jak Osram czy Philips.

Jakie żarówki świecą najlepiej?

Przy wyborze żarówek powinieneś kierować się tym, jakie dają one światło, jaka jest ich żywotność czy cena oraz ile energii zużywają podczas działania. Tradycyjne świetlówki wolframowe są tanie i zapewniają ciepłą barwę białego światła, ale pobierają sporo energii elektrycznej, a przy tym ich żywotność jest niska w porównaniu do innych, nowoczesnych żarówek.

Na empik.com znajdziesz przede wszystkim energooszczędne lampy LED, odporne na wstrząsy, charakteryzujące się wysoką trwałością. Mogą emitować różne kolory. Zanim zaczniesz szukać takiej żarówki, sprawdź, jaki rodzaj gwintu będzie pasować do oprawy, w jakiej ma być ona umieszczona. Szeroką grupę świetlówek stanowią też żarówki halogenowe, znakomicie sprawdzające się przy punktowym oświetleniu.

Ważną cechą źródła światła jest jego strumień świetlny, który podawany jest w lumenach (lm). Moc tradycyjnych żarówek wyrażona jest w watach (W). Np. zamiennik świetlówki o mocy 100 W powinien mieć w wersji LED 1055 lm. Rozwiązania renomowanych marek zapewnią Ci prawidłowe oświetlenie przez długie lata.

Gdzie wyrzucać żarówki?

Jeśli masz w domu zużyte świetlówki, nie możesz ich wyrzucić tak po prostu do kosza na odpady. Pamiętaj, że są to elektrośmieci. Musisz oddać je do odpowiedniego punktu utylizacyjnego, zwłaszcza jeśli są to tradycyjne żarówki lub świetlówki, w składzie których może występować rtęć.

Utylizacja żarówek LED jest prostsza – powinieneś z nimi postępować dokładnie tak, jak z każdym innym urządzeniem elektrycznym.

więcej