Filtruj
Kategorie
Empik Premium
Twoje środki
Cena
Dostępność
  • więcej
Ocena produktu
Sprzedawca
  • więcej
Marka
  • więcej
Kolor
Materiał
  • więcej
Szerokość produktu (cm)
Wysokość produktu (cm)
Głębokość produktu (cm)
Seria
  • więcej
Przechowywanie noży kuchennych

Zestawy noży kuchennych

W naszej ofercie można znaleźć zestawy noży kuchennych m.in. Fiskars, Kinghoff, Berlinger Haus, Victorinox, Zwieger, Agdexpert, Gerlach, Smile, Agdexpert, EH Excellent Houseware, Kassel czy Lamart.

Zestaw noży kuchennych w bloku

Aby noże znajdowały się w uporządkowanym, jednym miejscu na blacie kuchennym, warto zaopatrzyć się w komplet noży w bloku. Dzięki temu będą zawsze pod ręką, a dodatkowo będą funkcjonalną ozdobą kuchni. Blok może być drewniany, bambusowy, metalowy lub stworzony z materiału sztucznego. Niektóre marki tworzą zestawy noży do umieszczenia na podkładce lub stojaku magnetycznym. Dla bezpieczeństwa użytkowania, podstawa bloku noży może być wyposażona w antypoślizgowe elementy.

Co zawiera komplet noży kuchennych?

Zestaw noży kuchennych składa się najczęściej z 5 lub 6 noży. Wśród nich znaleźć można noże: do obierania warzyw i owoców, uniwersalne, do pieczywa, do filetowania mięs oraz nóż szefa. W kompletach noży czasami dołączana jest ostrzałka, nożyczki, obieraczka do warzyw lub deska do krojenia. W niektórych blokach znajduje się również miejsce do umieszczenia małych nożyków np. do steków lub obierania.  Można też znaleźć komplety noży ząbkowanych, służących do rozsmarowywania, krojenia i porcjowania masła.  

Ostrza w nożach kuchennych

Dostępne w naszym asortymencie zestawy noży kuchennych ze stali nierdzewnej są odporne na zadrapania, zarysowania i ścieranie. Po myciu nie zostają na nich plamy, nie reagują z żywnością oraz nie wpływają na smak i zapach krojonych potraw. Wiele \y wykazuje odporność na korozję, wysokie temperatury, a także kontakt z kwasami owocowymi.

Można znaleźć zestawy noży, których ostrza są wykonane ze stali chromowo – molibdenowej, ze stali nierdzewnej z powłoką diamentową lub warstwą marmurową. Warto wybrać ostrze pokryte przyjazną środowisku i nieprzywierającą do żywności powłoką. W ofercie znajdują się również komplety noży ceramicznych. Są one ostrzejsze i twardsze niż metalowe, jednak wykazują kruchość i podatność na wyszczerbienia.

Materiał uchwytów noży

Komplety noży mogą mieć wyprofilowane i antypoślizgowe uchwyty. Niektóre modele powlekane są cienką warstwą silikonu, aby jeszcze pewniej można było je utrzymać, nawet mając mokre ręce. Uchwyty mogą różnić się kolorystyką, co ułatwia dopasowanie zestawu do wystroju kuchni.

Przejrzyj dostępne w naszej ofercie zestawy noży kuchennych i znajdź pośród nich komplet dostosowany do twoich potrzeb.

więcej

Sprawdź więcej artykułów o nożach kuchennych

Wszystkie artykuły

Zestawy noży kuchennych

najczęściej zadawane pytania