Filtruj
Kategorie
Darmowa dostawa
Cena
Dostępność
  • więcej
Ocena produktu
Sprzedawca
  • więcej
Materiał
  • więcej
Moc urządzenia
  • więcej
Wysokość produktu (cm)
Szerokość produktu (cm)
Kolor

Parasole grzewcze

W chłodne dni na tarasie, w ogródku restauracyjnym czy przed hotelem można wykorzystać parasole grzewcze, które pozwalają na ogrzanie otoczenia wokół urządzenia. Mają one wiele zastosowań zarówno w miejscach publicznych, jak i w prywatnych domach. Niekiedy są one porównywane do koksowników, które można było w przeszłości spotkać na ulicach polskich miast.

Jak działa parasol grzewczy?

Parasole grzewcze określane są także mianem promienników tarasowych. Najczęściej wykorzystywane są na przydomowych tarasach i balkonach, w ogródkach, na patio czy w ogrodach, którymi dysponuje kawiarnia lub restauracja. Dzięki nim istnieje możliwość stworzenia komfortowych warunków do wypoczynku na świeżym powietrzu czy spożywania posiłków, pomimo panującego chłodu.

Parametry wyboru parasoli grzewczych

Przy zakupie parasoli grzewczych warto wziąć pod uwagę między innymi materiał, z jakiego wykonany jest dany sprzęt. Może to być stal, żeliwo, aluminium lub szkło. Wybór parasoli grzewczych można zawęzić także dzięki określeniu ich minimalnych i maksymalnych wymiarów, tj. wysokości, szerokości oraz głębokości.

Najpopularniejszym wyborem są gazowe parasole grzewcze. W specyfikacji technicznej można znaleźć oznaczenie ich mocy, zużycie gazu w przeliczeniu na jedną godzinę pracy oraz zakres (promień), w jakim emitują ciepło wokół siebie. Zasilane są głównie z butli gazowej z gazem płynnym LPG.

Jeśli potrzebujesz parasola gazowego grzewczego do użytku publicznego, to wybierz z naszej oferty model o stosunkowo dużej mocy, nawet do 12 kW. Jeśli natomiast chcesz zapewnić sobie ciepło na przydomowym tarasie, to możesz zdecydować się na mniejszy parasol grzewczy, dostępny w atrakcyjnej cenie.

więcej