Filtruj
Kategorie
Darmowa dostawa
Cena
Wysyłka
  • więcej
Ocena produktu
Sprzedawca
  • więcej
Stan produktu
Kolor
Materiał
Przełożenie
  • więcej
Dodatkowa szpula
Liczba łożysk
  • więcej
Pojemność szpuli (m)
  • więcej
Typ kołowrotka
  • więcej

Kołowrotki spinningowe

Wędkarstwo spinningowe jako forma aktywności, czy to w formie rekreacji, czy zawodów sportowych, zdecydowanie przyniesie o wiele więcej radości i satysfakcji, jeśli sprzęt wykorzystywany do połowów będzie sprawny i co równie ważne, odpowiednio dobrany.

W ofercie naszego sklepu znajdują się kołowrotki spinningowe takich firm jak Shimano, Jaxon, Ryobi, Okuma czy Dragon. Są to produkty znanych i cenionych na świecie firm, które cieszą się dużą popularnością wśród entuzjastów wędkarstwa.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie kołowrotka?

Poszczególne modele kołowrotków różnią się od siebie pod wieloma względami. Takie cechy jak marka, kolor czy cena widoczne są gołym okiem, jednak, aby świadomie dokonać wyboru, przed zakupem warto zapoznać się ze specyfikacją techniczną.

Kołowrotki spinningowe można dobrać ze względu na zastosowane przełożenie, które ma bezpośredni wpływ nie tylko na szybkość zwijania żyłki, ale również na jego moc. Im wyższe przełożenie, tym szybsze jest prowadzenie przynęty, natomiast niższe dobrze sprawdza się w ciężkich zestawach przeznaczonych do połowu np. sandacza, troci czy łososi.

Dobry kołowrotek spinningowy powinien posiadać również odpowiednią ilość łożysk. Ważne jednak, aby były to wysokiej klasy łożyska, które producent umieścił w newralgicznych miejscach. Uniwersalnym rozwiązaniem będzie wybranie modelu z co najmniej trzema łożyskami kulkowymi oraz jednym oporowym. Nie oznacza to jednak, że pozostałe produkty nie są warte uwagi, jednak zdecydowanie się na taką opcję może ułatwić podjęcie decyzji mniej zaznajomionym z tematem osobom.

Równie istotna co ilość łożysk czy przełożenie kołowrotka, jest pojemność szpuli. To od niej bowiem zależy, jaka ilość żyłki się na niej zmieści. Z tego względu, przed zakupem warto się zastanowić, która z dostępnych opcji będzie optymalna do planowanego rodzaju wędkarstwa.

Jaki kołowrotek spinningowy wybrać?

Kołowrotek na spinning, aby spełniał swoją funkcję, powinien być dobrany odpowiednio do dyscypliny wędkarstwa oraz stopnia zaawansowania użytkownika. Ponadto, poza wcześniej wymienionymi cechami, które bezpośrednio wpływają na charakter pracy kołowrotka, ważna jest również jego waga czy chociażby średnica szpuli.

Lekki kołowrotek spinningowy, poza tym, że obniży wagę wędziska, swoją masą powinien być dobrany tak, aby cały zestaw był odpowiednio wyważony. Średnica szpuli natomiast wpływa na długość rzutu. Im szpula ma większą średnicę, tym łatwiej odwija się żyłka. Ponadto, w zależności od modelu, poszczególni producenci wyposażają swoje produkty w dodatkowe systemy i udogodnienia, które wpływają na funkcjonalność oferowanego asortymentu.

Dzięki bogatej ofercie naszego sklepu masz możliwość wybrania modelu, który spełni nie tylko twoje oczekiwania względem funkcjonalności, ale również  jakości, dostępności i ceny.

więcej