Filtruj
Kategorie
Darmowa dostawa
Cena
Wysyłka
Ocena produktu
Sprzedawca
  • więcej
Dobry wybór
Stan produktu
Marka
  • więcej
Materiał
  • więcej
Waga
  • więcej
Ćwiczone partie mięśni
  • więcej
Średnica (cm)
  • więcej
Kolor

Obciążenia do gryfów

Sporty siłowe, jak sama nazwa wskazuje, w głównej mierze opierają się na pracy z ciężarami. Odpowiednie obciążenie do sztangi to nie tylko kwestia samej wagi talerzy, ale również ich wielkości, jakości czy trwałości. Dlatego podejmując decyzję o zakupie, warto wiedzieć, na co zwrócić uwagę, aby nabyty produkt spełniał nasze oczekiwania. 

Obciążenia do sztangi – jakie wybrać i na co zwrócić uwagę? 

Na rynku dostępnych jest wiele modeli oraz typów talerzy, które służą do ćwiczeń ze sztangą. O ile obciążenie do gryfów przede wszystkim dobiera się względem wagi, tak kluczowe znaczenie ma również materiał, z jakiego zostało wykonane. Beton, masa bitumiczna i żeliwo to najpopularniejsze surowce, z których wytwarzane są ciężary do sztangi. Każde z tych rozwiązań ma swoje wady i zalety, przez co ciężko jednoznacznie stwierdzić, które z nich jest najlepsze. Wszystko uzależnione jest od sposobu użytkowania oraz poziomu zaawansowania osoby ćwiczącej. Obciążenie do gryfów odlane z betonu czy masy bitumicznej jest relatywnie niedrogie, a ich wykonane z tworzywa wykończenia zabezpieczają podłogę przed przypadkowym uszkodzeniem. Jednakże są one znacznie większe oraz mniej trwałe od swoich żeliwnych odpowiedników. Talerze do sztangi odlane z żeliwa natomiast, są niezwykle trwałe i znacznie mniejsze od betonowych i kompozytowych ciężarów, jednak ich cena jest dość wysoka. Z tego względu, osobom rozpoczynającym swoją przygodę ze sportami siłowymi zaleca się wybór talerzy wykonanych z betonu i masy bitumicznej, a zaawansowanym zawodnikom modele odlane z żeliwa. Są nie tylko trwalsze, ale również mniejsze, przez co na gryfie będzie można umieścić ich większą ilość. 

Niezależnie od tego, na jakie obciążenia do sztangi się zdecydujemy, warto wybierać produkty, których jakość wykonania nie budzi zastrzeżeń. Dzięki temu uniknie się rozczarowania spowodowanego uszkodzeniem czy zbyt wczesnym wyeksploatowaniem.  

Jakie obciążenia do gryfów dostępne są w Empiku? 

W naszym sklepie dostępne są obciążenia do sztangi m.in. takich producentów jak Spokey, Hop-Sport, FitFun, K-Sport czy AbarQS. Poszczególne modele różnią się od siebie wagą, wielkością i rodzajem materiału, z jakiego zostały wykonane, jak i kształtem, sposobem wykończenia czy zawartością zestawu. Posiadamy w sprzedaży zarówno relatywnie niedrogie talerze wykonane z betonu czy kompozytu, które idealnie sprawdzą się u początkujących adeptów sportów siłowych, jak i profesjonalne żeliwne obciążenia do sztangi, których walory szczególnie docenią zaawansowani zawodnicy. Poszczególne ciężary można kupić jako pojedyncze sztuki, jak również w zestawach. 

Bez względu na to, czy jesteś amatorem, czy osobą posiadającą doświadczenie w sportach siłowych, szukając talerzy do gryfów, koniecznie zajrzyj do nas. Wśród bogatego asortymentu z pewnością znajdziesz coś dla siebie.

więcej