Filtruj
Kategorie
Darmowa dostawa
Cena
Dostępne środki
Wysyłka
  • więcej
Ocena produktu
Sprzedawca
  • więcej
Dobry wybór
Stan produktu
Marka
  • więcej
Kolor
Sposób montażu
  • więcej
Wymiary
  • więcej
Materiał
  • więcej
Sponsorowane
Firanka żakardowa biała na taśmie 300x245cm S036
Firanka żakardowa biała na taśmie 300x245cm S036 119,00 zł
SPONSOROWANE Widzisz tę reklamę, ponieważ jest to reklama kontekstowa. Pojawia się ona w zależności od kategorii, w jakiej się znajdujesz lub użytych haseł wyszukiwania. Reklamodawca: firanki Finansujący reklamę: firanki
Firana gotowa SALINA, 140 x 240 cm, biała
Firana gotowa SALINA, 140 x 240 cm, biała 94,99 zł
SPONSOROWANE Widzisz tę reklamę, ponieważ jest to reklama kontekstowa. Pojawia się ona w zależności od kategorii, w jakiej się znajdujesz lub użytych haseł wyszukiwania. Reklamodawca: EDAXO Finansujący reklamę: EDAXO
Firanka żakardowa biała gotowa na taśmie 300x250cm S536
Firanka żakardowa biała gotowa na taśmie 300x250cm S536 110,00 zł
SPONSOROWANE Widzisz tę reklamę, ponieważ jest to reklama kontekstowa. Pojawia się ona w zależności od kategorii, w jakiej się znajdujesz lub użytych haseł wyszukiwania. Reklamodawca: firanki Finansujący reklamę: firanki

Firany

Okna zapewniają odpowiednie doświetlenie pomieszczeń światłem słonecznym, chroniąc jednocześnie mieszkańców przed warunkami atmosferycznymi. Ale oprócz praktycznych funkcji okna pełnią również inne role, m.in. estetyczne. Możesz uczynić je głównym elementem dekoracyjnym w salonie, sypialni, pokoju dziecka czy w kuchni. W naszej ofercie znajdziesz wiele propozycji firan, które nadadzą Twoim wnętrzom elegancji oraz szyku.

Jak stworzyć zachwycającą dekorację okienną?

Zanim kupisz firany, przemyśl, jak chciałbyś zaaranżować dekorację okienną. Warto, byś dobrał styl i kolorystykę do stylu mieszkania i rodzaju pomieszczenia. Inną firankę wybierzesz do salonu, a inną – do pomieszczeń kuchennych. Odpowiednio dopasowana wpływa na efekt wizualny, który osiągniesz.

Powinieneś zastanowić się nad długością firanki – może ona sięgać do połowy okna, do parapetu czy też do samej podłogi. Do salonu zazwyczaj najlepiej pasują długie firany. Nie powinny jednak zasłaniać kaloryfera pod oknem, ponieważ wówczas ograniczają emisję ciepła do pomieszczenia. Krótkie firany wybierz zaś do kuchni, zwłaszcza wtedy, gdy blat zlokalizowany jest bezpośrednio pod oknem. 

Możesz wybierać spośród firanek tradycyjnych, białych, półprzeźroczystych, z ozdobnymi haftami i koronkami, jak nowoczesnych, kolorowych – na taśmie marszczącej, na szelkach lub kółkach. Stwórz kompozycję, która będzie dopasowana do stylu zaaranżowanego pomieszczenia. 

Jakie firanki wybrać do kuchni czy salonu?

Firanka do kuchni powinna zasłaniać tylko część okna, byś mógł jak najwięcej światła wykorzystać do doświetlenia tego strategicznego pomieszczenia w Twoim domu. Jeśli przeszkadzają Ci wścibskie spojrzenia przechodniów, zastanów się nad zazdrostką, którą możesz powiesić w połowie okna.

Firany do salonu czy firanki do pokoju mogą mieć natomiast postać np. nowoczesnych paneli wycinanych laserowo w fantazyjne kształty, które dodadzą uroku takim pomieszczeniom.

 

więcej