Filtruj
Kategorie
Darmowa dostawa
Cena
Wysyłka
  • więcej
Sprzedawca
  • więcej
Grubość materaca
  • więcej
Liczba stref
Szerokość materaca (cm)
Długość materaca (cm)
Wysokośc materaca (cm)

Materace kieszeniowe

Materace kieszeniowe to bardziej innowacyjny rodzaj materacy sprężynowych, w których każda ze sprężyn obudowana jest specjalną kieszonką wykonaną z przewiewnej tkaniny. W materacach kieszeniowych sprężyny nie są ze sobą połączone, jak w materacach sprężynowych, lecz każda z nich pracuje samodzielnie i niezależnie, reagując na zmianę pozycji ciała osoby leżącej i tym samym zapewniając punktowe i właściwe podparcie dla sylwetki. Tego typu materace nie przenoszą drgań, co znacznie poprawia komfort i jakość snu, zwłaszcza w łóżkach, w których śpią dwie osoby. Zmiana pozycji podczas odpoczynku nie wpływa bowiem na odczuwanie tego ruchu przez partnera leżącego po drugiej stronie łóżka.

Materace kieszeniowe – zalety

Materace kieszeniowe, ze względu na swoją konstrukcję, zapewniają solidne, zdrowe i stabilne podparcie całego ciała. Dzięki idealnemu dopasowaniu się do kształtu sylwetki, doskonale sprawdzą się w profilaktyce schorzeń kręgosłupa i dolegliwości bólowych związanych ze zmianami mięśniowo-szkieletowymi. Materac kieszeniowy jest sprężysty, dynamiczny, elastyczny, cichy i nie skrzypi, co w dużej mierze przekłada się na komfort i jakość snu. Ciało na materacu kieszeniowym nie zapada się gwarantując poczucie stabilności i komfortu. Tego typu materac zapewnia także właściwą cyrkulację powietrza pozwalając zachować odpowiednią higienę snu. Materace kieszeniowe mogą mieć różną twardość, co pozwala dobrać odpowiedni model materaca do oczekiwań i preferencji użytkownika.

Materace kieszeniowe są trwałe, wytrzymałe, uniwersalne oraz zapewniają optymalną termoregulację i komfort odpoczynku. Nie są jednak polecane dla małych dzieci poniżej 6. roku życia. Średnica sprężyn w materacach kieszeniowych jest bowiem zbyt duża, aby gwarantować właściwe podparcie dla drobnego i delikatnego ciała dziecka. 

Zapoznaj się z naszym asortymentem i wybierz model najlepiej dopasowany do swoich potrzeb.

więcej

Materace kieszeniowe

najczęściej zadawane pytania