Filtruj
Kategorie
Darmowa dostawa
Cena
Wysyłka
  • więcej
Sprzedawca
  • więcej
Grubość materaca
  • więcej
Liczba stref
Szerokość materaca (cm)
Długość materaca (cm)
Wysokośc materaca (cm)

Materace sprężynowe

Materac sprężynowy to tradycyjny i najbardziej popularny rodzaj materaca, którego budowa opiera się na umieszczeniu w jego wnętrzu elastycznych sprężyn. Materac sprężynowy to trwałe, ekonomiczne i komfortowe rozwiązanie dostępne w kilku różnych wariantach. Ze względu na konstrukcję i rodzaj sprężyn, wyróżnia się materace bonellowe, kieszeniowe i multipocket. W tej kategorii zgromadziliśmy wysokiej jakości materace sprężynowe uznanych producentów, które pozwalają zadbać o zdrowy i komfortowy sen.

Materace sprężynowe – wygodne i elastyczne

Materace sprężynowe cieszą się niesłabnącą popularnością głównie ze względu na dobry stosunek ceny do jakości. Są one tańsze niż inne rodzaje materaców, a przy tym zapewniają wygodę, komfort i odpowiednią regenerację podczas snu.

Materace sprężynowe są trwałe, solidne, wytrzymałe i mogą służyć przez wiele lat. Bez trudu znoszą nawet największe obciążenia, a przy tym są niezwykle elastyczne i sprężyste.

Materac sprężynowy – na co zwrócić uwagę?

Wybierając materac sprężynowy dla siebie, warto przede wszystkim zwrócić uwagę na ilość sprężyn rozmieszczonych na 1 m2. Ich liczba decyduje bowiem o jakości materaca i wpływa na komfort snu. Im więcej sprężyn znajduje się na 1 m2, tym materac odznacza się większą sprężystością oraz wytrzymałością, a każda sprężyna to dodatkowy punkt podparcia dla ciała. Równie ważna jest jakość wykończenia materaca sprężynowego. Warto wybierać materace wykonane z materiałów o właściwościach antyalergicznych i chroniących materac przed pleśnią i grzybami. Materace sprężynowe z reguły zapewniają dobrą cyrkulację powietrza i doskonale odprowadzają ciepło oraz wilgoć, przez co łatwo zachować je w dobrej kondycji przez długi czas.

Materace sprężynowe – dla kogo?

Wśród materaców sprężynowych można znaleźć modele, które są odpowiednie zarówno dla par, jak i do łóżek pojedynczych. Nadają się dla dzieci, seniorów oraz osób ze schorzeniami kręgosłupa i układu kostno-stawowego.  

Zapoznaj się z naszym asortymentem materacy sprężynowych i wybierz model odpowiedni dopasowany do swoich potrzeb.

więcej

Materace sprężynowe

najczęściej zadawane pytania