Seria klocków Lego Marvel Super Heroes inspirowana jest komiksami Marvela, ich adaptacjami filmowymi oraz postaciami znanych superbohaterów komiksowego uniwersum. Komiksy Marvela, które od lat 60. cieszą się ogromną popularnością wśród dzieci, młodzieży i dorosłych stały się fenomenem na skalę światową. Nic więc dziwnego, że producenci zabawek, gadżetów i przyborów szkolnych postanowili sięgnąć po motyw komiksowy produkując artykuły na licencji Marvela. Klocki z serii Lego Marvel Super Heroes to gratka dla wszystkich fanów świata wykreowanego przez Stana Lee. Kolekcji towarzyszy przygodowa gra komputerowa dostępna także na Playstation i Xbox, która w 2017 roku zdobyła tytuł najlepiej sprzedającej się gry Lego wszech czasów. Promocję zestawów Lego Marvel Super Heroes wspiera także serial animowany o tym samym tytule.
Seria Lego Marvel Super Heroes składa się z ponad 300 fascynujących zestawów dedykowanych rożnym grupom wiekowym. Wśród nich znajdą się m.in. sety dla dzieci w wieku od 4 lat z niewielką liczbą elementów, bardziej skomplikowane budowle polecane dla 10-latków, a także zaawansowane, zawierające nawet ponad 4000 elementów, zestawy dla dorosłych. Kolekcja Lego Marvel Super Heroes oparta na motywach komiksów Marvela wyróżnia się niezwykle precyzyjną jakością wykonania oraz szczegółowością.
Dzięki zestawom z tej serii można odtworzyć wspaniałe obiekty i postacie znane z komiksów Marvela i ich adaptacji filmowych takie, jak Jaskinia Batmana, Kwatera Strażników Galaktyki, Quinjet Avengersów, Statek Shuri, Zbrojownia Iron Mana, Pojazd Batmana, czy Kryjówkę Spider-Mana. Zaawansowani konstruktorzy mają też szansę wybudować realistyczną replikę Maski Batmana, głowy Venoma, czy Nanorękawicy Avengersów, które mają wartość kolekcjonerską i dostępne są w komplecie z podstawką do celów ekspozycyjnych.
Jeśli jesteś fanem klocków Lego i uniwersum Marvela, to koniecznie sięgnij po zestawy z serii Lego Marvel Super Heroes! Zbuduj swoje ulubione postacie i obiekty, o których czytałeś w komiksach lub oglądałeś na wielkim ekranie, a potem twórz własne inspirujące historie z ulubionymi superbohaterami w roli głównej.
Sprawdź popularne zestawy:
Lego kwiaty, Lego drzewko bonsai, Lego róże, Lego orchidea, Lego Zgredek, Lego 40570, Lego kwiat lotosu, Lego Nissan Skyline, Lego Autobus, Lego Titanic, Lego słoneczniki, Lego Technic Bugatti, Lego koty, Lego Hedwiga, Lego papuga, Lego jednorożec, Lego Expectro Patronum
LEGO® – najczęściej zadawane pytania
Z klocków LEGO można zbudować różnego typu konstrukcje – zarówno proste, jak i skomplikowane i składające się z wielu szczegółów. Mogą być to dowolne samochody, w tym osobowe, terenowe, ciężarowe czy wyścigowe. Z klocków można także ułożyć pojazdy i maszyny budowlane oraz rolnicze, m.in. traktor, betoniarkę, dźwig, spycharkę, wywrotkę i koparkę. Do wyboru są również zestawy umożliwiające stworzenie modeli statków, łodzi, pociągów, samolotów, a nawet stacji kosmicznych.
Klocki LEGO pozwalają także ułożyć różnego rodzaju budowle, m.in. pałac, dom, willę, zamek, szpital, stadion piłkarski, szkołę, kościół, komisariat policji, remizę strażacką, dworzec kolejowy, kawiarnię czy park wodny. Niektóre zestawy umożliwiają zbudowanie istniejących osiedli i całych miast, np. Nowego Jorku, Paryża, Tokio czy Londynu. Z klocków można również ułożyć słynne budowle świata, w tym Big Ben, Wielki Mur Chiński, wieżę Eiffla czy Łuk Triumfalny. Powstały ponadto zestawy klocków, pozwalające zbudować sceny z popularnych filmów, np. Harry Potter, Star Wars czy Księżniczki Disneya.
Klocki LEGO warto przechowywać w taki sposób, aby móc szybko znaleźć zestaw do ułożenia. Ważne jest również odpowiednie zabezpieczenie elementów przed kurzem, dymem i innymi trudnymi do usunięcia zanieczyszczeniami, które mogą odbarwiać klocki. Należy chronić je przed blaknięciem powodowanym przez promieniowanie słoneczne. Klocki LEGO najlepiej przechowywać w suchym miejscu, z dala od źródła ciepła. Temperatura nie powinna przekraczać 40°C, aby elementy były odporne na złamania i utratę koloru.
Elementy zestawów można przechowywać w specjalnych pojemnikach LEGO Storage, których kształt przypomina klasyczne klocki. Dobrze sprawdzają się również hermetyczne pojemniki na żywność, plastikowe szuflady z separatorami, gabloty na figurki, a nawet pudełka na narzędzia i przybory.
Przed umieszczeniem klocków w odpowiednim miejscu warto je przesortować, co ułatwia ich szybkie odnajdywanie. Można to zrobić na wiele sposobów, np. według koloru, kolekcji, rozmiaru, kształtu czy rodzaju elementów. W naszym magazynie online Empik Pasje podajemy więcej informacji, jak przechowywać i sortować klocki LEGO.
Duński producent klocków przygotował wiele zestawów LEGO, które różnią się między innymi pod względem tematyki, trudności oraz liczby i wielkości elementów. Dla najmłodszych w wieku 1-5 lat są przeznaczone zwłaszcza zestawy z kolekcji LEGO Duplo, np. Wóz Strażacki, Remiza strażacka i helikopter, Motocykl policyjny czy Sala Balowa Belli. Klocki z tej serii są dwukrotnie większe w porównaniu do innych zestawów, co minimalizuje ryzyko połknięcia elementów.
Zestawy klocków dla młodzieży i dorosłych są trudniejsze do ułożenia i wymagają wykazania się cierpliwością oraz kreatywnością. Do najpopularniejszych kolekcji zalicza się LEGO Creator, pozwalająca zbudować modele pojazdów, maszyn, roślin, budynków i innych obiektów. Przykładowe zestawy z tej serii to Laweta z wyścigówkami, Przygoda w promie kosmicznym, Średniowieczny zamek czy Odrzutowiec naddźwiękowy.
Realistyczne modele różnego typu pojazdów i maszyn można ułożyć z zestawów Lego Technic. Przykładowe zestawy z tej serii to Helikopter ratunkowy Airbus, Ładowarka teleskopowa czy Ford Mustang Shelby.
Sporo wymagających zestawów znajduje się w kolekcji Lego Architecture. Są to modele przedstawiające słynne budowle, zabytki i inne obiekty architektoniczne, np. Piramidę Cheopsa, Tadż Mahal, Biały Dom czy Statuę Wolności. Z klocków Lego Architecture można także zbudować największe miasta świata, w tym Londyn, Paryż, San Francisco, Dubaj, Tokio czy Singapur.
Dla miłośników sztuki i kultury powstały zestawy z serii Lego Art, np. The Rolling Stones, The Beatles, Sztuka kwiatowa czy Marilyn Monroe Andy’ego Worhola. Duński producent klocków zaprojektował również zestawy nawiązujące do popularnych filmów i gier komputerowych, np. LEGO Harry Potter, LEGO Batman czy LEGO Minecraft.