Filtruj
Kategorie
Darmowa dostawa
Cena
Dostępność
Ocena produktu
Sprzedawca
  • więcej

Oprogramowanie do komputerów i laptopów

Komputer nie będzie spełniać swoich głównych funkcji, jeśli nie będzie wyposażony w oprogramowanie. W kategorii tej wyróżnia się zarówno system operacyjny, jak i aplikacje biurowe lub antywirusowe.

Rodzaje oprogramowania

Legalne programy są ważne dla bezawaryjnego działania sprzętu i poszczególnych funkcji. Na licencji producenta lub licencji typu Open Source powinien być zarówno system operacyjny, jak i aplikacje instalowane na dysku.

Najbardziej znanym oprogramowaniem jest system Windows, często już zainstalowany na wybranym, kupowanym sprzęcie. Prócz niego można wyposażyć swój sprzęt w program antywirusowy, chroniący przed atakami z zewnątrz – trojanami lub innymi niebezpieczeństwami. Dostępne jest także oprogramowanie biurowe, np. Microsoft Office, graficzne, jak Corel Draw czy Adobe Photoshop, czy muzyczne, wideo, finansowe i rachunkowe lub służące do komunikacji.

Jak dobrać odpowiedni software?

W zależności od indywidualnych potrzeb kupującego można nabywać narzędzia przeznaczone do określonych celów, np. do edycji i tworzenia tekstu, baz danych czy arkuszy kalkulacyjnych i prezentacji multimedialnych. Dla użytkowników będących przedsiębiorcami i prowadzących własną działalność gospodarczą przeznaczone są biurowe, księgowe i magazynowe.

Niezależnie od tego, czy mamy sprzęt prywatny czy służbowy, za każdym razem powinniśmy mieć ochronę przed atakami hakerów lub wirusami i szkodliwymi aplikacjami.

Wybierz polecany antywirus, najlepiej wielofunkcyjny, chroniący przed różnymi innymi niebezpiecznymi atakami osób trzecich. Skorzystaj z niego, by Twój komputer stał się w pełni funkcjonalny dla Ciebie, Twojej firmy lub Twoich pociech. Nie zapominaj również o innym, niezbędnym, legalnym oprogramowaniu.

więcej