Producenci LEGO przyzwyczaili nas do tego, że kreatywne zestawy klocków służą nie tylko do dziecięcych zabaw, ale są odpowiednie również dla dorosłych. Mowa przede wszystkim o szczegółowych seriach kolekcjonerskich. Ale to nie wszystko, ponieważ LEGO świetnie łączy zamiłowanie do konstruowania modeli z innymi zainteresowaniami, tworząc tematyczne serie. Jedną z najsłynniejszych są klocki LEGO Star Wars, które wciągają do międzygalaktycznego świata nie tylko znawców i fanów „Gwiezdnych Wojen”. Poznaj polecane zestawy, które z każdego potrafią wydobyć pokłady kreatywności.

LEGO Star Wars AT-AT

Fani „Gwiezdnych Wojen” dzięki serii klocków LEGO Star Wars mogą zbudować, a następnie pokierować potężną maszyną kroczącą AT-AT, używaną przez siły Imperium Galaktycznego. Ten fikcyjny pojazd bojowy jest częścią zestawu LEGO Star Wars Mikromyśliwce: AT-AT kontra Tauntaun – wprost stworzonego do odegrania legendarnej bitwy o Hoth. Całość jest kompatybilna z Sokołem Millennium z innego zestawu LEGO Star Wars.

 

LEGO Star Wars, klocki Mikromyśliwce: AT-AT kontra Tauntaun, 75298

 

Wyjątkowy zestaw konstrukcyjny LEGO Star Wars AT-AT, składający się z niemal 1300 elementów to prawdziwa gratka nie tylko dla miłośników „Gwiezdnych Wojen”, ale też dla fanów budowania skomplikowanych modeli z klocków. Zestaw zawiera 6 minifigurek, a wśród nich Luke’a Skywalkera. Maszyna krocząca AT-AT została wyposażona w kokpit na 3 figurki LEGO Star Wars, ma m.in. rozkładane panele, działka sprężynowe, ścigacz i wyciągarkę. Słowem – zestaw LEGO AT-AT posiada wszystko, czego potrzeba do wielogodzinnej, kreatywnej zabawy.

 

LEGO Star Wars, klocki AT-AT, 75288

 

LEGO Star Wars Sokół Millennium

Słynny statek kosmiczny Hana Solo z serii o „Gwiezdnych Wojnach” stanowi ważną część kolekcji LEGO Star Wars i jest dostępny w kilku odsłonach. Dla najmłodszych dzieci, które ukończyły 6 lat, idealny będzie zestaw LEGO Star Wars Mikromyśliwiec Sokół Millennium. Składa się ze 101 elementów, wśród których jest minifigurka uzbrojonego Hana Solo. To wystarczy, by prowadzić pasjonujące kosmiczne bitwy. Zwłaszcza że ten statek jest świetnym uzupełnieniem zestawu z innymi potężnymi maszynami: AT-AT oraz Tauntaun (LEGO Star Wars Mikromyśliwce: AT-AT kontra Tauntaun).

 

LEGO Star Wars, klocki Mikromyśliwiec Sokół Millennium, 75295

 

LEGO Star Wars Sokół Millennium z ponad 1300 elementów to zestaw skierowany do starszych dzieci. Z pewnością zadowoli również dorosłych fanów konstrukcji z klocków oraz „Gwiezdnych Wojen”. Skomplikowany model z mnóstwem szczegółów i ruchomymi elementami, z możliwością dostania się do jego wnętrza, w połączeniu z aż 7 minifigurkami Lego Star Wars, daje mnóstwo możliwości zabawy.

 

LEGO, Star Wars, Sokół Millennium, 75257

  

I wreszcie gratka dla prawdziwych fanów „Gwiezdnych Wojen” i konstruowania z klocków: zestaw LEGO Star Wars Millennium Falcon. Czemu jest tak wyjątkowy? Ma aż 7500 elementów, a gotowy model jest bogaty w mistrzowskie szczegóły! Misterne wykończenie kadłuba, 7 podpór do lądowania, opuszczana rampa wejściowa, ukryty schowek w podłodze, poczwórne działo laserowe, które obraca się o 360 stopni – to tylko kilka spośród mnóstwa zachwycających detali. Bez wątpienia zestaw LEGO Star Wars Millennium Falcon należy do modeli kolekcjonerskich z najwyższej półki.

 

LEGO Star Wars, klocki Millennium Falcon, 75192

 

LEGO Star Wars Gwiazda Śmierci

Klocki LEGO Star Wars Diorama: Sztum na Gwiazdę Śmierci pozwalają zbudować niezwykle szczegółowy model powierzchni Gwiazdy Śmierci, aby odegrać słynną scenę ataku. Ale to też zestaw kolekcjonerski, który będzie pięknie prezentował się na półce. Z 665 elementów można skonstruować model o wymiarach 10x22x15 cm. Ze względu na poziom trudności jest przeznaczony dla dorosłych, zarówno amatorów, jak i pasjonatów budowania misternych konstrukcji z klocków LEGO.

 

LEGO, Star Wars, Diorama: Szturm na Gwiazdę Śmierci™, 75329

 

LEGO Star Wars Mandalorian

Miłośnicy „Gwiezdnych Wojen” dobrze wiedzą, kim są Mandalorianie, ale nie trzeba być znawcą sagi, aby szybko zorientować się, ile frajdy dają zestawy LEGO Star Wars inspirowane serialem Mandalorian. Z 1023 elementów można zbudować słynny statek kosmiczny LEGO Star Wars – Transportowiec łowcy nagród. By zabawa była jeszcze bardziej pasjonująca, wystarczy połączyć go z innymi zestawami z serii. W transportowcu zachwycają ruchome części, dobrze odwzorowane szczegóły oraz 5 kolekcjonerskich figurek, w tym Mandalorianina oraz Dziecka.

 

LEGO Star Wars, klocki Transportowiec łowcy nagród z serialu Mandalorian, 75292

 

LEGO Star Wars Yoda

Mistrz Jedi Yoda to jedna z najsłynniejszych postaci uniwersum „Gwiezdnych Wojen”. Teraz możesz samodzielnie zbudować niezwykle szczegółowy model kolekcjonerski. Zestaw LEGO Star Wars Yoda zawiera aż 1771 elementów, a sama figurka wiernie oddaje liczne detale. Ma ruchomą głowę, brwi oraz palce u rąk i nóg. Obowiązkowo posiada kultowy miecz świetlny. Ale to nie wszystko, ponieważ w zestawie jest dodatkowa minifigurka Yody, którą można umieścić na specjalnej podstawce wraz z plakietką informacyjną na temat Mistrza. Ten kolekcjonerski zestaw LEGO Star Wars idealnie nadaje się na prezent, nie tylko dla najmłodszych.  

 

LEGO Star Wars, klocki Yoda

 

Jeśli jesteś fanem sagi „Gwiezdne Wojny”, a przy okazji twoim hobby jest budowanie z klocków, połącz obie pasje, wybierając wymarzony zestaw LEGO Star Wars.

Więcej artykułów znajdziesz na Empik Pasje w dziale Pasje Dziecka.

Zdjęcie okładkowe: materiały promocyjne LEGO / Diorama: Szturm na Gwiazdę Śmierci™, 75329